Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování PC

Zdravim, mám problém s přeinstalovánim PC.
Měl jsem 2 HDD jeden mě začal cvakat a po nejake dobe už ani nenajel. Špatný byl ten na kterym jsou nainstalovány win.programy,
tak jsem ten špatný HDD vypojil, po te jsem chtel přeinstalovat PC ale po vložení CD do DVD/CD mechaniky se mi vůbec CD nenačte.
Prosim poraďte. Děkuji předem za všechny odpovědi.

Pokud se ti tohle nenacte

Část 2 – výběr disku pro nainstalování – disky IDE (starší, placatý 40/80 žilový kabel)

5a. Start instalace systému Window

http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem,
mas problemy s bootovanim z CD(DVD).
Mas bud
1)blbe nastavene bootovani z CD v biosu, nebo
2)vadnou CD mechaniku
3)vadne propojeni mezi CD a zakladni deskou
4)vadne bootovaci medium (mas to instalacni CD originalni, zakoupene, nebo sis ho vypaloval sam ?)

Ked nehadze ziadnu chybu tak nemas mackat ziadne F1. Mas vliezt do BIOSu (napr. klavesa Del alebo F2 na ktoru toreaguje len v urcitom okamziku takze mackas opakovane uz pri vypisoch BIOSu) a nastavit si v BIOSe poradie bootovania. Alebo mackat F8 alebo F10 a ked vybehne bootmenu tak zvolit CDROM.
Vpravo v sekcii clanky je obrazkovy navod na instalaciu Windows tak si mozes citat. A ak si to este vzivote nerobil tak by bolo dobre keby si to zveril niekomu kto uz to robil a pozeraj sa jak to robi aby si to nabuduce vedel. A aj ze jak sa potom instaluju ovaladace, ptz to je po instalacii windows NUTNE.

Ked pisem ze F10 alebo F12 alebo F8 tak snad tym nemyslim DELETE :) To poradie v BIOSe mas spravne. Po mackani tych F-klaves by ti vybehlo boot menu tam by si si zvolil CDROM na ten jeden boot a mal by si istotu ze to bude skusat najprv CDROM, nezavisle na tom co je v BIOSe.

Ostavaju este body 2) 3) 4)

Clovece a to si nevedel napisat rovno do dotazu nech tu nepisu ludia zbytocne cely den jak idioti?
Vlez do BIOSu a FDD (floppy) nastav na NONE.
A uisti sa ze mas polozku USB Legacy support (alebo USB keyboard support) na Enabled.
A ulozit (save & exit).

Pred instalaciou Windows je dobre odpojit tu USB citacku kariet alebo co to tam mas za USB hovadinu (je mozne ze je vnutri PC).

Zdravím, udělal jsem vše jak si řekl.

1)Odpojil jsem čtečku karet a DVD/CD mechaniku, nechal jsem jen zapojené normal USB a HDD.
2)Přes ten program, jsem hodil na flash disk instalačku, která proběhla úspešne.
3)Dal jsem to do PC, a najede mi zas jen toto(1).
4)Tak jsem v BIOsu dal na první misto USB a na druhe HDD.
1st Boot Device [USB:USB 2.O]
2nt Boot Device [HDD:PM-WDC WD2500J]

A stejně to nechce najet...