Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komprimace ve Windows XP

Dobrý den,
měl jsem instalován komprimační program ALZip a také WIN.rar. Nyní chci využívat ke komprimaci (i dekomprimaci) program "Komprimované složky (metoda ZIP)", který je integrován přímo ve WinXP. V nápovědě jsem se dočetl, že abych vytvořil příslušnou složku, je zapotřebí kliknout na plochu pravým tlačítkem myši a dále vybrat "nový" a zde v kontextové nabídce zvolit "Komprimované složky (metoda ZIP)". Toto však v kontextové nabídce není. Dále jsem si přečetl poznámku v nápovědě, že je-li nainstalován nějaký jiný komprimační program, tato nabídka se neobjeví. Odinstaloval jsem tedy oba komprimační programy, ale opět bezúspěšně. Poraďte prosím, co dělat, aby se dala vytvořit komprimovaná složka.

Předem dík za radu

M. Kára

Nainstaloval jsem komprimátor 7Zip. V kontextové nabídce se sice objeví možnosti komprimace pomocí programu 7Zip ale to, co stále chci t.j., aby se v kontextové nabídce "nový" objevila i možnost "Komprimované složky (metoda ZIP)" se nestane. Chci použít komprimátoru, který je součástí operačního systému - ne nějaké jiné komprimátory. Ty jsem měl: ALZip, Win.rar. Aby se mě požadovaná možnost objevila, bylo prý potřeba (podle nápovědy k Windows XP) všechny tyto externí komprimátory odinstalovt. A jak je vidět, tak to nepomohlo.

M. Kára

poproš někoho s xp(můžeš i ze svého default profilu, pokud to tam je), aby ti ze složky sendto ze svého profilu zkopíroval skrytý soubor desktop.ini a soubor Compressed (zipped) Folder.ZFSendToTarget - já mám sedmy, takže s názvem druhého hádám, pokud bude vůbec potřeba. každopádně desktop.ini obsahuje základní odkazy, moje jsou:

[LocalizedFileNames]
Mail Recipient.MAPIMail=@sendmail.dll,-4
Desktop (create shortcut).DeskLink=@sendmail.dll,-21
Compressed (zipped) Folder.ZFSendToTarget=@zipfldr.dll,-10148
Documents.mydocs=@shell32.dll,-34575
Fax Recipient.lnk=@%SystemRoot%\system32\FXSRESM.dll,-120

ty použij z xp, ne z mých w7.