Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrh tichého a výkonného pc

Dobrý deň, asi na mesiac by som chcel dať postaviť nové PC vo firme FESICOMP u nas vo Spišskej Novej Vsi. Ide mi najmä o tichosť a výkonnosť PC. PC má byť na hry a sledovanie filmov cez TV. Moj navrh je takýto : skriňa - Fractal Design Define R3 Arctic White. K nej grafiku AMD Sapphire HD6870 Toxic - má táto karta tichý chladič? A zdroj Coolermaster GX550W - taktiež je tento zdroj tichý? A chladič na procesor AMD 960 phenióm x4 bude Coolermaster hyper212. Msíte že je to dobrý navrh na tiché pc? A ešte tam budu štandardné ventilítory dodávané spolu s skrňou. ďakujem za rekaciu

Každá herní sestava je nějak "hlučná" už pro použitou výkonnou g.kartu a W spotřebu = teplo/chlazení.
1.karta raději některou od MSI
2.chladič procesoru - Nocuta
3 zdroj - Pro takovouto ("tichou") sestavu Enermax PRO82+ 525W
Jak vidíš je to trošku náročnější na finance.

Vsetky 12cm zdroje su tiche, resp rozdiel v ich hlucnosti poznat len tazko. Medzi najhlucnejsie casti moze patrit chladic procesora a hlavne grafiky.
Byt tebou vykaslem sa na predrazenu skrinu, dam tam lacny Eurocase (aj tak sa bude pod stolom vo finale a bude sa na nu prasit) a za usetrene peniaze vymenim tovarensky chladic na grafike, pretoze 90% z nich byva pri maxime fest hlucnych. Pokial chces nieco ozaj tiche kup si grafiku s pasivnym chladenim. Vnutorny veterny tunel by som neriesil, zalezi od vyuzitia grafiky a procesora, takze staci odsledovat ako sa sprava chladic na grafike a procesore a az na zaklade toho to riesit jednym, ci dvoma vetrakmi. Vacsinu zle navrhnutych skrin co som zatedy videl bola hlucna prave kvoli zbytocnym vetrakom na case.
A byt tebou priplatim si za 6 jadrovy Phenom.

no tak ten zdroj co tam mas nieje zly mam ho aj ja ale pri tej grafike nestaci radsej si vezmi corsair 600w vyborna kvalita je velmi tichy za malo korun corsair-cx600-d202098.htm grafiku by som bral od ineho vyrobcu ASUS maju kvalitnejsie chladenie, nemaju vysoke teploty a procesor si vezmi radsej intel...tu mas skrinku je velmi kvalitna za malo korun http://www.alza.sk/thermaltake-v3-black-edition-d2 22806.htm :)