Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztratilo se mi Wifi propojení mezi domácími počítači

Dostali jsme počítač, koupili do toho Wifi antenku a napojil nám to chlapík, co PC sestavoval.
Doma jsem se normálně napojila na naši Wifi domácí , kam napojuji i notebook.
Všechno šlapalo.
jen ten PC je hrozně pomalý, tak jsem tam chtěla něco pomazat (hry, filmy) a pak defragmentovat, že poběží rychleji, když bude víc místa.

Jenže jak jsem cosi odinstalovala (tuším to byla hra NHL), tak mi to s sebou (nechápu jak) vzalo i tu ikonku, co se dole vpravo ukazuje, takové ty dva modré monitorky, které jsou na spodní liště a ukazují připojení na síť.

Nejen že zmizela ta ikonka, ale PC se od té doby vůbec nemůže na internet napojit.
Zkoušela jsem vrátit v čase (Obnovení systému). Nepomohlo.

Prosím, byl by někdo tak hodný a vysvětlil mi, laikovi, jak to tam vrátit? Jak napojit PC na domácí WIFI síť?
Nebo nějaký odkaz na stránku, kde je krok po kroku vysvětlen?
Moc děkuji.

wifi ze stolního pc vyhoď, jen ti to ubírá už tak pomalejší wifi spojení pro notebook, u stolního pc obvykle anténě stíní ve výhledu plechová bedna, je to celkově na dvě věci.
natáhni znovu normální síťový kabel.
ve správci zařízení se podívej jaké síťové karty jsou nainstalované - co chybí doinstaluj.

síťové karty jsou tu
doinstalovat se dá z cd s drivery, co se dodává k základní desce, nebo znát přesný typ základní desky a ovladač síťovky stáhnout od výrobce.

jen ten PC je hrozně pomalý, tak jsem tam chtěla něco pomazat (hry, filmy) a pak defragmentovat, že poběží rychleji, když bude víc místa.

uložené soubory na disku nemají žádný vliv na rychlost pc. taky defragmentace má na rychlost systému jen malý vliv.
systém se nezrychluje mazáním mrtvého místa na disku, ale vyhýbáním se instalaci spywaru a hubením nesmyslů, které si kdejaký sw natahá do paměti přes automatické spuštění po startu - pak zabírají místo v paměti a hlavně si berou čas procesoru.

takže na zrychlení pc: msconfig.exe + správce úloh, ještě lépe např. codestuff starter.
nebo to svěřit někomu, kdo si neodinstaluje síťovou kartu.