Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak odstranit spyware?

Instaloval jsem u matčiného známého (u něho se dobře pracuje - chlast a cíga zdarma)
ADSL připojení k Internetu pomocí modemu D-Link. Já trouba zapoměl, že tam má pouze Windows XP bez jakéhokoli SP a záplat a zapoměl taky na to, že v té prvotní verzi XP není u síťové karty automaticky zapnut firewall..
Prakticky 3 minuty po dokončení instalace - za tu dobu jsem stihnul jen prohlídnul domovskou stránku Seznam se objevil vir Blaster - ten nebyl problém odstranit, jenže se stáhl i nějaký spyware - začaly samy od sebe vyskakovat reklamní okna a podobně.
Jal jsem se tedy do čištění a z nouzového režimu vyházel všechny položky z registru ze sekce RUN co tam nepatří (bylo jich tam asi tak 9). Inu problém nadále přetrvával.
Když jsem kouknul do správce úloh tak tam nebyl žádný (!) podezřelý proces, jen to co tam má být ale reklamní okna vyskakovaly vesele dál. Přitom často padal proces explorer.exe - zřejmě ho nějaký záškodný malware napadnul a modifikoval a udělal z něho spyware downloader - ani bych se tomu nedivil.
Tak jsem si řeknul: Stáhnu adaware ten to snad odstraní - jenže houby, sice našel 98 položek (!!) avšak 2 nemohl odstranit. Ty jsem odstranil z disku v nouzovém režimu manuálně.

[mod]Autor dotazu již nehodlá tento problém řešit: http://pc.poradna.net/question/view/31195-jak-odstr anit-spyware#re-32691 LOCK (Kurt)[/mod]

Nové poznatky po nové návštěve:
Po instalaci Avast 4 to našlo 97 virů a trojských koní (!!)
Spybot (aktualizovaný) nahlásil asi 80 objektů, tyto byly smazaný.
Po startu se však pořád pouští něco zákeřného co to stahuje znova. Odkad se to spouští to teda netuším, složka Po spuštění je prázdná taky jako všechny větve Run v registru.

Novou instalaci udělat nejde - CD Mechanika nechce načíst disk CD-ROM s operačním systémem.

Odkad se to spouští to teda netuším, složka Po spuštění je prázdná taky jako všechny větve Run v registru.

Co třeba soubor win.ini sekce [run]

Po startu se však pořád pouští něco zákeřného co to stahuje znova

Nedokážeš zjistit o který proces jde? Já používám Tiny Personal Firewall 2.0.15

Touhle věcí jsem už na zaspywarovaných kompjůtrech ručně odhalil spoustu zákeřných procesů:

[protyphlosiona0sn.gif]

Hodně štěstí, Typhlosióne

aktuálně namazané Máslo :beer::beer::-Dškyt