Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekané video

Dobrý den,
prosím o radu s tímto Notebookem Fujitsu AH530
http://www.mironet.cz/fujitsu-lifebook-ah530--156q uot-led--intel-p6000-186ghz--4gb--320gb--intel-gma --dvdrw--w7hp64-cz--cerveny--vypr+dp112136/
Když se dívám na video na Novinkách, třeba toto:
http://www.novinky.cz/domaci/230259-zrekonstruovan a-zlata-ulicka-a-dalsi-pamatky-se-znovu-oteviraji- verejnosti.html?ref=ostatni-clanky
tak reklamní video hraje perfektně, neseká se a zvuk přesně ladí s ústy mluvícího reportéra, pokud je právě něco takového v reklamě,
ale když začne přehrávat video s očekávanou reportáží, tak je video sekané, není plynulé, ale zvuk jde pěkně.
Zatím jsem jen zjistil, že to dělá s ovladačem grafické karty.
Pokud ovladač odinstaluji, tak všechna videa co jsou na novinkách a sekala se, jedou najednou pěkně.
Po opětovné instalaci ovladačů se to zase seká.
Youtube a jiné video servery hrají vždy pěkně.
Problém s videem mám pouze na tomto a druhém stejném Notebooku mé ženy.
Na třetím- stolním PC se to neděje, vše hraje pěkně.
U souseda na jiném Notebooku je vše také v pořádku.
Windows 7 HP 64 bit CZ je legální, nově instalován a to včetně všech ovladačů.
Je instalován i poslední Adobe Player. VŠE je nově instalováno- žádná rok stará instalace!
Předpokládám, že je problém pouze v ovladačích grafické karty, protože s něma se obraz seká a bez ovladačů to jede pěkně.
Jiné ovladače, nové či starší výrobce nenabízí a nedávno mě bylo od Fujitsu sděleno, že jiný ovladač od Intelu nemohu použít, protože to je jakousi grafickou kartou OEM v Notebooku, či co, a to k ní musí být ovladače podepsané výrobcem Fujitsu, jinak to nejde. Vyzkoušel jsem si to a zjistil, že opravdu jiný novější ovladač od Intelu tam nedostanu, instalace se ukončí.
Fujitsu po mě chce zaslat Notebook na reklamaci, tomu se snažím ale zatím vyhnout.
Prosím o radu, co dělat. Kde se dá případně něco nastavit, aby se to video nesekalo.
Předem Vám velmi děkuji.
Tom

Ale proč to jede bez ovladačů dobře?
Další taková sekaná videa jsou na ulozto live
Vím, že když si to video stáhnu přes nějaký downloader, tak jede skvěle...
Je těžké určit, jestli je problém v ovladači NB, nebo v kodeku videa.
Stále si říkám, proč bez ovladačů to jede skvěle??????

bez ovladačů to jede skvěle

Bez ovladačú grafiky :puff:, funguješ s default Win ovladačmi.
Takže bez ovladaču to nejede ... :puff:

Ak verzia ovladačov ti sposobuje problem, používaj default Win. Samozrejme ak funguju správne, s potrebným rozlíšením a farebnou hlbkou.

protože jsou zavedeny generické (základní) ovladače systému- karta není/ nemusí být využívána naplno, na standardní práci nemusí být vhodný.
uvažujme logicky:
stáhneš a přehraješ= jede, video je tedy v pořádku
přehraješ na webu= trhá
spojnice z "na webu" je flash plugin-directx-ovladač-karta
kdy karta vylučujeme- přehraje stáhnuté
flash plugin- nevylučujeme
directx- vylučujeme- rozhraní bylo použito při přehrávání vlc
ovladač- nevylučujeme- může mít své vrtochy, nestandardní procedury apod.

takže logicky zbývá ovladač a flash plugin
s flashem zkus starší verzi, nebo nejnovější, kontaktuj novinky s problémem
ovladač pouze u fijitsu, z toho jako moc chtějí tvůj ntb předpokládám, že nemají na svém referenčním problém- proto ho chtějí proklepnout.