Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátory

Dobrý den, mám v PC celkem 3 ventilátory, výpis z programu Speedfan vypadá takto:
PWM 1 mode /patrně CPU/: Smart Guardian
PWM 2 mode /patrně GPU/: Smart Guardian
PWM 3 mode /patrně zdroj - Fortron Green Power 450W/: ON/OF
PWM OUT : 3M
Rád bych se zeptal, nemá být u ventilátoru toho zdroje také "Smart Guardian"? - tedy jakási "inteligentní kontrola"? Zdroj by měl podle specifikace řídit otáčky podle teploty. Nebo je to ON/OF u zdroje správně? Příp. jak to přenastavit - někde v Biosu? Dále mi není jasné, co znamená položka PWM OUT. Děkuji za rady.

Základní deska je Acer EM61SM/EM61PM /Socket M2/, manuál jsem žádný nedostal, jednalo se o hotový počítač. Ten zdroj jsem vyměňoval sám, jde mi o to, zda při výměně zdroje není nutno něco ještě přenastavit v Biosu, jestli by u ventilátoru zdroje nemělo být spíše to "Smart Guardian" než to "ON/OF". Tedy jde o to, zda si ten ventilátor řídí otáčky sám podle nějakého svého teplotního čidla, nebo se mu to musí povolit někde v Biosu. Ten můj minulý zdroj totiž regulaci otáček neuměl, tento nový to dle specifikací umí. Děkuji za odpovědi.

Díky, takže to ON/OF u ventilátoru zdroje bude asi dobře /to ovšem ukazuje pouze Speedfan/ Teď jsem nahlédl do Biosu a mám tam:
SHUTDOWN TEMPERATURE: DISABLED
WARNING TEMPERATURE:DISABLED
CPU SMART FAN FUNCTION: ENABLED
SYS SMART FAN FUNCTION: ENABLED
Takže žádné PWM 3 ON/OF tam není, to ukazuje asi jen Speedfan, který už jsem odinstaloval. Jestli se ještě mohu zeptat - co znamená to "SYS SMART FAN FUNCTION"?