Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání

Mám problém s přehříváním procesoru.
AMD X2 5200, v klidu cca 60st.,při zátěži 70-80, při zpracování obrázků (i jen přidání souřadnic do exifu a uložení cca 100 obr.) přes 110.
Přitom pastu jsem měnil. Vliv to mělo, ale malý. Chladič je skoro studený. Tj. buď to měří blbě (a to i v biosu), nebo se teplo nedostává na tu základnu procesoru, odkud by mělo přecházet do chladiče. V Biosu nemám volbu nastavení napětí, ukazuje mi to 1,392V.
Když se přehřívá, tak jen jedno jádro, druhé ukazuje teplotu podstatně nižší. V klidu prakticky stejně (61 a 57 st., např.). Čili všechno mi to ukazuje na nějakou chybu v přestupu tepla.

Jak to zjistit? Šrouby jsou utažené, pasta řídká, po usazení jsem chladičem ještě zaviklal, aby se líp usadil a přebytečnou pastu vytlačil. Pasta je šedivá, kupovaná přímo na to, ve stříkačce, která stačila právě jen na jeden procesor. To, co tam bylo původně, bylo ztuhlý, že to vytáhlo i procesor z objímky.