Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojan - Security Essential. Akutní problém.

Dobrý den,
zastihl mě dost nepříjemný problém s virem, který se projevuje následovně:
Tabulka na obrazovce s nápisem "Security Essential Alert" a v ní detected items: Unkown Win32/Trojan. Tabulka zavřít nejde, objeví se hned po restartu systému. Zároveň nelze spustit žádný prohlížeč a prakticky ani žádná další aplikace, dokonce ani správce úloh. Security Essential samozřejmě nainstalovaný nemám, používám Avast, který problém nenalezl.
Systém: Win 7 Professional, 64 bit.
Prosím neříkejte mi, že jsem vůl a můžu si za to sám a podobně. Já už to vím, ale problém to bohužel neřeší. Díky moc za jakoukoli pomoc. Jde o akutní problém, jelikož na notebooku píšu bc. práci.

Děkuji všem za rady. Nakonec se mi podařilo podle rady na fóru viry.cz nečekaně celý problém vyřešit "obyčejným" antispywere Malwarebytes Anti - Malware. Našel 3 objekty, reboot, smazání a vše jede jako kdyby se nechumelilo. Pouze jsem znova nastavil pozadí plochy. AD - Aware se k takové akci moc nemělo. Jdu ho smazat a nechám MBAM :-)