Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neúspěšná instalace XP

zdravím, mám doma rok funkční bazarový DELL OPTIPLEX 270, XP SP3, děcka to mají na internet, hry atd. rok fungoval OK (po 6 měsících jsem koupil ještě jednu RAM takže dohromady tam je 1GB), po roce začal počítač zpomalovat, dlouze startovat. pak se objevily na HDD vadné sektory. říkal jsem si že počkám co to udělá a pak to budu řešit. potom přestaly XP startovat, boot probehne, objeví se okno s nabíháním XP, takový ten zelený progressbar. v půlce to vytuhne a pomůže až reset. nepodařilo se nastartovat ani v nouzovém režimu. takže jsem pořídil nový HDD (původní byl SATA 40, koupil jsem SATA 160) a chtěl nainstalovat nově XP. instalace se rozběhne, asi 12h se kopírují soubory na disk a potom už v GUI probíhá instalace asi 20h a pak to vytuhne na čase zbývá 37minut a konec.

ps: zkoušel jsem i UBUNTU live a SLAX, ale to při butování vytuhne a skončí na černé obrazovce. už jsem na to neměl čas a nervy tak jsem to zabalil a vrátil se k nekonečné instalaci XP

nevíte co zkusit? co otestovat?
díky

na HDD vadné sektory.

Takze co vlastne resis ?
Data mas zalohovana ? Snazis se znova nainstalovat OS na vadny HDD ? Nechces radeji PC (HDD) reklamovat (zaruka na repas byva 1 rok), nebo rovnou koupit novy HDD ?
EDIT
tady mas podobne dotazy, kdy se nekdo snazi opravit vadny HDD
http://pc.poradna.net/q/view/47707-hdd-oprava-vadn ych-sektoru
http://pc.poradna.net/q/view/609591-hdd-hlasi-chyb u-je-mozna-oprava-nebo-je-to-nutny-vymenit

Otestovat paměti (memtest), zkontrolovat kondenzátory na základní desce (jestli nejsou vyboulené čepičky nebo vyteklé nebo tak...), vytáhnout a znovu zastrčit kromě procesoru vše co jde - paměťi a všechny konektory na káblikách (u pamětí pokud možno očistit čistým lihem bez přísad ty vývody na plošňáku co se strkají do slotu, totéž, pokud je nějaká karta třeba grafická).

Když ani potom nepůjde nainstalovat XP během maximálně dvou hodin, zkusit jinou CD/DVD mechaniku.

díky všem za reakce, zítra budu pokračovat ve zkoušení, teď jen poznámka:

- kdyby to byla záležitost ovladače SATA disku, tak by se ten instalátor ani nekopíroval na ten disk protože ho nepozná, ne? (disk vidím v BIOSu před instalací, i jde před vlastní instalací dělat a měnit oddíly, prostě normální chování, je vidět i plná velikost disku)

- kdyby to byla vadná CD mechanika tak by asi neproběhl ten první krok, kdy instalátor kopíruje na disk, ne?

zatím díky