Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NET runtime optimization service "chce" na internet..

Po dnešní aktualizaci XP ("aktualizační " den Microsoftu) se chce připojovat někam ven NET runtime optimization service (hlásí mi to aplikační firewall)

Jedná se o soubor c:\WINDOWS\Microsoft.NET\ Framework\v2.0.50727\mscorsvw.exe

Co s tím? Jednou jsem mu to povolil (chtěl 3x), ale za pár desítek minut je tu dotaz FW znova. Dle logu firewallu naposledy tenhle soubor "otravoval" začátkem ledna (1x), kdy jsem mu přístup na internet jednorázově zakázal. Mám ho bloknout definitivně?

Co vlastně NET runtime optimization service dělá? Dle CodeStuff Starter je tenhle proces spouštěn automaticky

[5647-net-png]

XP SP3 home, plně updatováno, admin účet.

Pripája sa na crl.microsoft.com, aby skontroloval zoznam odobratých certifikátov (CRL - certificate revocation list).

V prípade, že sa spúšťa .NET aplikácia, ktorá je digitálne podpísaná, overuje sa platnosť jej certifikátu aj voči CRL, ktorý sa kešuje 15 dní. Overovanie certifikátov .NET aplikácií voči CRL sa dá konfiguračne vypnúť.