Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios u desky FOXCONN MCP7AM04H1

Koupil jsem na aukru tuto desku- http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=cs& dlc=cs&cc=cz&docname=c01662796 a po spuštění píše - Award bootblock v1.0 ... bios rom checksum error.. detecting floppy drive a media .. detecting ide atapi device... insert system disk a press enter - na a po entru to nudělá nic, nejde ani ctrl alt del.
Někdo se pokoušel flashovat bios, nebo bios byl poškozen jinak. Problém je že ta deska je trochu netypická - nemá ide ani pci, foxconn ji dělá pro hp a oba se vykašlali na ovladače, ale to se dá obejít přes výrobce čipsetu atd. Problém je s biosem. Našel jsem jen nějakej bios update kterej se spouští z OS. Možná o tom někdo bude vědět víc - jestli je možné a kde ten bios najít.
Druhá věc co mě trochu trápí jestli je možno použít na to falshování SATA dvd, jak jsem psal ide to nemá a pochybuji že to vezme sata. Pokud to nepůjde budu muset zkusit disketovou mechaniku, problém vidím spíš v disketách..

Abych se trochu zastal prodejce uvedl, že nemá možnost vyzkoušet a nabídl vrácení peněz přímo v aukci ... jenže do 14 dní od skončení aukce... a to bude ve středu. Mám tedy víkend a pak to posílám zpět.
Rád bych tu desku i když omezeně používal - takové levnější htpc. Někde jsem našel článek jak vychvalují tu integrovanou grafiku.

S velkou radostí se mi to konečně povedlo. Ale bylo to náročny. Sehnat disketovou mechaniku bylo těžší než jsem předpokládal, na konec jsem ji na starém dell optiplex 150 našel. Bohužel jsem si stáhl nějaký starší flashovací progam awd865 který mi hlásil něco o neznámem typu souboru - ta záloha se uložila s příponou rom. Teď jsem po nějakém hledání něšel awdflash ve verzi 883 který si s tím dokázal poradit. Dokonce ani 4 funkční diskety z 10 ktery jsem měl nezklamaly. Asi minuto to chroustalo, pak se objevil název biosu a začalo to přeprogramovávat. Děkuji za pomoc