Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem firewally pod XP a vzdaleni uzivatele

Mam takovy problem: pouzivam firewall outpost na pocitaci s XP-Pro, ke kteremu se muze pripojovat vic lidi pres vzdalenou plochu.
Potiz je v tom, ze outpost jede v "interaktivnim" rezimu jen v prvnim uctu, ktery se zaloguje. V dalsich uctech sice bezi taky, ale uz se nepta, jestli ma tu kterou akci povolit/zamitnout atd...(neuci se pravidla).
Da se jen nastavit, jestli ma u ostatnich uctu defaultne vsechno zakazovat nebo povolovat.
Na tom pocitaci jede WinConnect server, takze muze pracovat vic vzdalenych uzivatelu najednou (kazdy se svou plochou) - a kdyz napriklad nektery vzdalene pripojeny uzivatel spusti podezrely program, firewall se nezepta na povoleni jeho, ale primarniho uzivatele (obvykle prihlaseneho lokalne na konzoli). Problem by vsak existoval i bez WinConnectu. Proste bych potreboval, aby se firewall ptal vzdy toho uzivatele, ktery danou spornou situaci vyvolal.
Zatim jsem neprisel na to, jak toto chovani firewallu zmenit :(
Chci se proto zeptat - mate nekdo zkusenosti, jak se v takove situaci chovaji ostatni firewally?

loading...

přesně ten samý problém mám s fw Sygate pro (už skončila výroba ;-) ), pokud se přihlásím v účtě A na vše se mě ptá, a pokud přihlásím i účet B (A je pořád aktívní) už se na nic neptá a jede podle navolených pravidel a to co není v pravidlech se mi objeví jako dotaz, když se přepnu zpět do A.

No a není na takovém PC holý nerozum používat application-aware firewall který se ptá uživatele ?
Ta aplikace očividně není schopná provozu ve viceuživatelském prostředí, s tím nic neuděláme - s použitím domácího firewallu pro BFU na terminálovém serveru nikdo zřejmě nepočítal, a nedivil bych se kdyby se tak chovaly i ostatní takové firewally (Kerio...)

moje doporučení je wipfw.sourceforge.net nebo firewall na jiném PC...