Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lokální ftp a wireshark

Zdravim, potřeboval bych poradit. Dostal jsem za úkol následující: Pomocí síťového analyzátoru (např. wireshark) najděte na řídícím kanálu FTP paket s nezašifrovaným heslem. Problém je, že mám pomocí programu Filezilla Server vytvořen lokální server a nevím jak zachytnout požadovaný paket. Můžete mi prosím někdo poradit?

Zdravim, koukal jsem na tu vaši diskuzi a mám stejný problém, taky bych rád měl jiné FTP než lokální a také bych potřeboval zachytit pakety ale nějak jsem to přesměrování nepochopil nebo to nejde :D mohli byste mi prosím poradit?? nějak po lopatě?? díky :)

Funguje to na takom princípe, že presmeruješ na gateway všetko, čo smeruje na IP tvojho stroja a gateway ti to vráti späť. Postup je napísaný na tej stránke:

1. Zistíš si svoju IP a IP gateway pomocou ipconfig /all.
2. Pridáš routu: route add <tvoja IP> mask 255.255.255.255 <gateway IP> metric 1
3. Odchytávaš pakety, odfiltruješ si, čo potrebuješ (pribudnú tam aj nejaké chybné pakety typu TCP Dup ACK a TCP Out-Of-Order). Aby si tie pakety videl, tak nezabudni ísť FTP klientom na tvoju IP a nie na 127.0.0.1 (localhost).

Edit:
Tú routu potom môžeš vymazať: route delete <tvoja IP> metric 1 (alebo sa vymaže sama po reštarte).
Routy si môžeš vypísať pomocou route print.