Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pracovat s programem MHDD?

ahoj, mám tu problém s MHDD. Někdo říkal, že je užitečný, ale já nevím, jak s ním pracovat. Když si chci třeba něco zkontrolovat apod., nemůže mi to najít HDD, nebo teda přesněni řečeno není načten nebo co...
Nevíte ö nějaké manuálu nejlépe v češtině, nebo programu také v češtině? Díky za rady.

Nevím co od toho čekáš. Podle mě ztráta času. Zřejmě problematická detekce sata disků, poslední aktualizace v roce 2006, nutnost jet v dosu.

Na otestovánní hdd používám program od výrobce disku /např. wd má program na stránkách wdc.com, dál programy hdd scan, hdd tune pro kontrolu povrchu/rychlosti. Někdy disk zkousim tak ze na nej nahraju windows.

no to částečně umí ten program od výrobce disku.najít ty sektory a občas je i přealokovat za zásobní. a zadarmo. testy čtení v těch dalších dvou programech dokážou ukázat vadný sektor. pokud je klasicky vadný plný formát disku z windows jej označí a už se nepoužívá.

Myslím hledáš nějaký zázračný program s ovládáním dvěma čudlíky "oprav můj disk ať je jak novej" a "konec" takový neznám.

Já mám potom právě ten velmi poškozený HDD. SATA 250 GB, nainstaluju Windows, možná týden vydrží a potom hlásí, že to je poškozen o atd. A já chci aby se to právě nepoužívaly ty poškozené. Chtěl bych vědět stav mého poškozeného HDD na něco nedůležitého.

pokud to není notebukový disk se kterým se hrál fotbal, měl bys radši provést memtest - jestli ti nevytváří chyby v paměti a následně vadná zapsaná data.

nebo si naplánuj spuštění kontroly disku po zapnutí...

chkntfs /c c:

... označí ti vadné sektory. pokud během kontroly spadne, proveď z konzoly zotavení, nebo jak tu píšou utilitami výrobce tvého disku z nějakého boot cd - čili ani náhodou pod windows, jak se kdosi dole domnívá.

MHDD je podle mne nejspolehlivější a je dobrý právě proto, že jede v DOSu a ne pod Windows, které na disk neustále "hrabou" a tak zkreslují výsledky. Absence podpory SATA řadičů je ovšem problém, takže jej lze použít jen u řadičů, které se dají přepnout do IDE modu.

MHDD je jednim z nejlepsich utilit, protoze pracuje s diskem na LOW LEVEL urovni.

Program pod Winem, DOSem, Linuxem, ... komunikuje s diskem takto:

PROGRAM <---> OS <---> BIOS <---> IDE/SATA controller <---> Hard disk

MHDD komunikuje na nizsi urovni, a to takto:

MHDD <---> IDE/SATA controller <---> Hard disk

Takze ty vase okenni mavatka zahodne ...