Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru

Zdravím,
po cca dvouletem bezproblemovem provozu PC se mi najednou zacal prehrivat procesor - alarm HW monitoru se spustí - teplota nad 75 stupnu. Je to normalni? (teplota i stav?). Vse se stane tehdy, kdyz spustim jakoukoliv aplikaci pro zpracovani fotek - Photoshop, Picasa, Adobe Bridge, prenos fotek z fotaku apod a zacnu zpracovavat/prohlizet obrazova data - teplota leti nahoru a vyuziti CPU dosahuje k 90-100%. Netusite prosim, co mama delat jako prvni resp. co by to jeste mohlo byt? PC bezel doted bez problemu, nikterak jsem nezasahoval do BIOSu ani nic nepretaktovaval...
díky
Premek

CPU nejvic zatezuje prave zminene graficke programy pro praci s grafikou, pokud jsou spusteny, jeden…
55°C v idlu je moc. Vyčisti chladič, vyměň (nebo aspoň namaž) větrák. Vytížení CPU je vyšší proto, ž…
mif 19.04.2011 13:14
mif
Procesor je INTEL Core 2 Quad Q9550 - 2,83GHz, 1333MHz FSB, 2x 6MB cache, socket 775, EM64T BOX (Yor…
Softwarova chyba to nejspis nebude kdyz BIOS hlasi ze je teplota CPU 75°C tak to tak bude chtelo by…
Dejva 19.04.2011 13:18
Dejva
Pozor! Tu teplotu nehlasi BIOS (ani nevím, kde se to najde), ale čidlo teploty vyvedené do displeje…
teplotu hlida vetracek ??? Cidlo u vetracku neni zrovna nejlepsi protoze CPU ma jine teploty nez sam…
Dejva 19.04.2011 13:23
Dejva
To je příliš informativní měření. Otestuj procesor v prográmkem OCCT na stabilitu a teploty.
M-Pol 19.04.2011 13:26
M-Pol
Pozor! Tu teplotu nehlasi BIOS (ani nevím, kde se to najde), ale čidlo teploty vyvedené do displeje… poslední
MM_tank 19.04.2011 17:55
MM_tank

CPU nejvic zatezuje prave zminene graficke programy pro praci s grafikou, pokud jsou spusteny, jeden nebo vice. Pokud ani jeden neni spusteny, teplota cca 55 a vyuziti CPU normalni. Spustim napr. photoshop a teplota zacne stoupat a vyuziti CPU je tak 20x vetsi nez ostatni aplikace. Cokoliv co ma spolecneho s bitmapovou grafikou (PIcasa, Photoshop, Bridge, prohlizec obrazku...). Indikator (HW) otacek hlasi normalni otacky chladiciho ventilatoru, dovnitr do PC se bohuzel nedostanu (je v zaruce s plombou). Neni to nejaka spise softwarova chyba?

Procesor je INTEL Core 2 Quad Q9550 - 2,83GHz, 1333MHz FSB, 2x 6MB cache, socket 775, EM64T BOX (Yorkfield)

Mě spíš zaráží, že přehřátí a následné zvýšení využití CPU se stane tehdy, když začnu dělat cokoliv s obrázky. Jinak na tom frčí hromada programů a vše je v pohodě...

Softwarova chyba to nejspis nebude kdyz BIOS hlasi ze je teplota CPU 75°C tak to tak bude chtelo by to zkontrolovat jestli neni zaneseny chladic prachem po dvouletem pouzivani tam musi byt prachu dost ;-) jinak o jake CPU se jedna ?

Pozor! Tu teplotu nehlasi BIOS (ani nevím, kde se to najde), ale čidlo teploty vyvedené do displeje v racku počítače, tkže klasický regulátor otáček ventilátoru s teploměrem - na tomto displeji měřím teplotu a hlídám, jestli se točí ventilátor...

Takže zřejmě elektronika na urovni prvních digitálek od ťamanů s pokazila. Většinou sou stejně čidla nepřesný, umístěný úplně blbě a čidlo od grafiky nezapojený /páč je to blbý a houkalo to při normální teplotě furt/

Nainstaluj program relatemp který odečítá teploty přímo z procesoru. Šáhni na to pro kontrolu rukou. Ten přední cirkusový efekt který hlásí blbě teplotu odpoj.