Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šifrovanie vo winXP

Dal som si zašifrovať súbor cez kontextové menu-properties-general-advanced-encrypt contents to secure data. Názov súboru sa po zašifrovaní zafarbil na zeleno. Následne som súbor otvoril a nepýtalo to žiadne heslo, akoby to ani nebolo nejako chránené. Vlastne čo som týmto zašifrovaním dosiahol, keď ten súbor normálne ide otvoriť?

Hlavně si nezapomni někam bezpečně vyexportovat klíč a bezpečně uložit. Nemá cenu čekat desítky let na lepší CPUs aby jsi to mohl prolomit hrubou silou a dostal se tak ke svým datům 8-) Soubor je šifrovaný ale ty to ve svém uživateslkém prostřední "nevidíš".

Kdyžtak jestli má známého v NSA by mu to mohl dešifrovat :)). Von desetipatrovej počítač s miliónem procesorů pracujících s kvantovými stavy ::) (a potřebuje svoji zvláštní elektrárnu, že) udělá svoje.

Kolem téhle fiktivní mašiny byl vystavěnej příběh v Digitální pevnosti od Dana Browna