Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítačová sestava

ahoj,
potřebovala bych poradit s počítačovou sestavou - mám vybrané komponenty, ale nevím zda jsou ok, nebo byste je nedoporučili, a zda je ok kompatibilnost se základovou deskou.
Děkuju mooc za odppověď
D

Bedna: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7892 7
Deska: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7256 5
Disk: http://www.cybex.cz/Hardware/Zakladni-desky/MB-ASU S-P7P55-LX-LGA1156-P55- 2XPCIEX16-MB/produkt=860363559/kategorie=19677/ Procesor: zbozi
procesor-intel-core-i5-660-patice-lga1156-4mb-cach e-3-33-ghz-box/detail.aspx?p=z%3A274208
RAM: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7848 1
Grafická karta: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7614 0

Ono je důležité k čemu ta sestava má vlastně sloužit ? Ta grafická karta na dnešní hry nic moc, bude záležet i jaké máš rozlišení monitoru. Na zbytek jsem se zatím nedíval jelikož nevím k čemu má sloužit, což si myslím, že je hodně podstatné.

Souhlasil bych s tou sestavou co ti níže dal link M-Pol, akorát bych si vybral jinou základní desku, asi osobní averze proti MSI ale měl jsem dvě tyto desky a vždycky se s prominutím posr...., takže já osobně bych dal přednost Gigabyte nebo Asus.

Samozřejmě, takže jsem ti to tak nějak dál celé dokupy, já bych to viděl nějak takto

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0Y3E0 114U4010IYI010T6E01008Q0115AU010TUD0111WD010PSY010 0BN011060010XDL010LUL010LXO01

Je tam změna oproti M-Polovi, jsem si prvně nevšiml ale měl tam disk na SATAII a deska podporuje SATAIII, takže menší změna v disku, dále změna té základní desky, je to víceméně shodná deska, má jen navíc optický konektor,FireWire (což asi nevyužiješ) a eSata (připojení externího disku). Dále jsem ti tam ještě přidal monitor, širokoúhlý 24" s možností připojení HDMI a taky ho lze natáčet a naklápět což se v kanceláři může hodit si myslím. Klávesnice klasická, velký Enter, české znaky, numerická klávesnice což je pro kancelář taky myslím důležité a myš laserová, vše značky Logitech, mám s touto značkou dobré zkušenosti oproti třeba Genius, Logitech mi přijde kvalitnější. Samozřejmě, ale záleží na Tobě, monitor, klávesnici, myš i PC skříň si můžeš vybrat dle vlastního uvážení.

Netrvdím jestli ta nebo ona deska je lepší, jak jsem napsal výše je to asi jen "osobní averze" proti MSI. Gigabyte mám a s ní jsem spokojený, slouží mi déle než desky MSI, toť vše. Co se týče toho monitoru bude záležet na osobních potřebách, já třeba při práci otevírám 2 okna vedle sebe, neboť potřebuji přepisovat z jednoho do druhého (kopírovat to nelze) a přepínat mezi okny pro mě pohodlné není, takže preferuji větší ale souhlasím, že i ten 22" je dostačující.

Pokud se má jednat o novou sestavu, tak je to celé blbě a nekompletní.
Zkus napsat převážné využití sestavy, kolik na to máš, jestli máš ze staré, nějaké použitelné díly + OS Win
Složíš si to sám.

Do kanclu staci toto, ale dovedu si predstavit, ze i v kancu nekdo potrebuje stroj za 20k. Zalezi co se na tom bude delat.

KME MidiT CX-1058
zdroj: 350W
základní deska: ASrock N68C-S UCC
procesor: AMD Sempron 140
chlazení: originál AMD
paměť: 2GB DDR3 1333MHz
grafická karta: integrovaná
pevný disk: 320 GB
DVD±RW: Samsung/LG
6-ti kanálové audio
síť. karta 10/100 Mbps

4.990,- Kč s DPH (4.158,- kč bez DPH)

+ window 7 HP 2296kc sestaveni + instalace ZDARMA