Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívá se mi zdroj

Zdravím,

v nedávné době se mi začal přehřívat zdroj, projevilo se to tím že se počítač sám od sebe vypl, na pár vteřin, a pak opět zapl. Z teplot jsem usoudil že musí být chyba ve zdroji, jelikož zbytek nemá s teplotou problémi. Také když se podívám do událostí, tak píše že : Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

Mám nahradní větrák, není přímo stejně veliký jak ve zdroji, ale rozhodně bych tomu chtěl nějak pomoc, nebo to vyřešit. Muže te mi poradit?

Tak jde o zdroj Redstar 500W, Větrák funguje, sestavu mám celkem moderní, 2.6 GHz, 4GB ram, GTX 460 1GB. No a jak jsem nato přišel? Popravdě nepřišel... ale podle té hlášky v událostech mě nic jiného nenapadlo...

Jop to je fakt, kartu mám krátce, jelikož stará se pokazila... zhruba 3-4 měsíce a během nich se to taky projevovalo, ale až teď jsem to začal řešit bo už je to až moc časté. Takže mám to teda řešit výmněnou ano?

Přišel jsem z novým poznatkem. Nevím čím to může být, ale nejspíše je chyba v něčem jiném? Když odpoledne to Padá snad při každé hře, ale večer, večer jsem hrál všechny hry co odpoledne, dokonce 2 najednou, a ani ťuk, ani jednou to nespadlo. Nemůže být třeba chyba někde jinde než ve zdroji? To by bylo přece divné... Napadli mě zásuvky....

Nainstaluj nějaký program pro čtení SMART z pevného disku (např. HD tune). Nějakou dobu zpátky jsem tu taky řešil problém ze zdrojem, už jsem se skoro rozhodnul, že koupím nový a pak jsem došel k tomu co ty- že restartuje i bez zátěže a často vydrží i zátěž. Po chvilce zkoumání jsem našel chyby na disku, stačilo přeinstalovat systém na jiný disk a je klid.

Zdá se, že záhada je vyřešena. Překvapivě to nebyl ale zdroj. Pevný disk (WD2000JB) měl 11 vadných sektorů. Disk jsem vyndal, přeinstaloval jsem systémy na jiný 320GB WD a funguje.