Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna základní desky

Dobrý den měl bych dotaz. Odešla mě základní deska a momentalně mi nejde zapnout pc a chci vyměnit desku a můj dotaz je jestli až ji vyměním budu muset reinstalovat windows aniž bych přišel o data na C? Nebo by to šlo reinstalovat bez ztráty dat?
Základní desku mám od Gigabyte MA770 US3 a budu kupovat od stejný značky ale s DDR3 paměťma.

musel by si koupit zakladni desku se stejnou chipovou sadou jako mas ted, pak se to v 99% pripadu povede bez reinstalace. Na znacce (vyrobci) az tak nezalezi.

Po koupi nove zakladni desky, pres nejake boot CD (treba live CD linuxu) vykopiruj data z C na jiny disk, neni duvod, abys o nejaka data prisel.

zálěží na čipsetu respektive v tomto případě spíš na southbridgi a na tom, aby nastavení sata řadiče bylo v biosu stejné (legacy vs ahci).

zkus to nahryznout s novou deskou a pokud xp nenajedou vem hdd připoj k druhému pc, přesuň vše na disku do adresáře _záloha. potom vrať do pc kde to bude a při instalaci zvol ponechat systém souborů beze změny čili neformátuj to
pak tam data zůstanou