Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kombinacia CPU a RAM

Uvazujem o kupe nasledujucej zostavy:
http://www2.shark.sk/right.php?ref=JHNpZD0ndzFiV1ZP OGU5c2IwWlhSNlRMM3Q1MW1VVCc7JGNtZD0ndG92YXJfZGV0YWl sJzskZGJfdG92YXJfaWs9MTA3ODMwODskem9icmF6X3ZpYWNfY2 llbj07JGthdDE9JzEnOyRrYXQyPScnOyRrYXQzPScnOw==
Od predajcu som dostal informaciu, ze v zostave je pouzita nasledovna pamat RAM: DDRAM 512MB 400MHz KINGSTON CL2.5
Moja otazka znie, ci je rozumne montovat do jedneho pocitaca procesor s FSB 533MHz (overene na webe Intelu, Shark uvadza chybne 800MHz) spolu s pamatou, ktora zvlada len 400MHz?

Ak je u intelu FSB533, tak to znamena 133MHz, IMHO ti k tomu staci aj DDR266 :-)
Otazka je ci doska/chipset zvlada viac ako DDR400, ved tam ani nepisu aka tam je doska/chipset, ak by malo CPU FSB800 tak by som tam dal DDR400 pamate.

Ak mam odpovedat na to "je rozumne?" tak polozim protiotazku:
je rozumne kupovat CPU s FSB533, a potom sa zaoberat ci bude dost vykonna RAM? ::):))

Dobry procesor ale ratam ze zakladna doska tam nebude bohvieaka (ako vsetky pc zo sharku). Neviem naco ti je tato zostava, ale nemas tam normalnu graficku len integrovanu na doske. Skus si zlozit ten isty pocitac na nejakom webe (napr. www.alza.sk) myslim ze ti vyjde nezanedbatelne nizsie a das si tam to co chces ty. Ale na takuto zostavu by bolo uz potreba 1024 RAM

Ale ak chces tak strasne ten pc, tak si urcite zisti aka je tam zakladna doska. Ta urcuje co tam zapojis a nezapojis a ci ti to pojde alebo nepojde.