Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafiky

Ahoj vybírám grafiku a narazil jsem na pár kusů
HD 5770
HD 5850 extreme
HD 6790
HD 6850
cena karet je okolo 3500kč kterou si vybrat zamlouvá se mi 6790 je už na jádrě barts sice orězaném ale to neva kterou doporučíte vy??

v tom se teď nedá vyznat amd dělá bordel v názvech jako u 6790 misto 6830 to je jedno ja bych si jí nekoupil ta cena smrdí jinak 6850 je jen o 5% méně výkoná od 5850 a v některých ohledech je výkonější a 2x 6850 je jako 5970 a výjdeto mnohem levněj

Ano při přechodu na řadu HD 6000 se to celé posunulo. Nástupcem HD 5870 není HD 6870 ale 6970, stejně tak u HD 5770 je to HD 6870. 3 generace po sobě to měli stejné - vždycky nejvýkonnější karty 3870, 4870, 5870. Změna neuškodí. Nezbývá, než si to nastudovat. Mimochodem Nvidia tohle dělá zcela běžně. Fermi mělo být GTX3xx ale takhle přejmenovali grafiky v noteboocích, takže nakonec je z toho GTX4xx.

Tak tu 5850 nekupuj když se ti zdá divná, nech ji jiným.

Jo ale novější řada má lepší optimalizace pro DX 11. Ale to tě nemusí štvát. Dneska máš DX 11 implementovaný tím způsobem, že ti přidá nějaké efekty, kterých si sotva všimneš, skoro hledáš lupou. Dokud tu nebude nová generace konzolí, tak se DX 11 moc neprosadí viz. Crysis 2. A zdroj máš více než dostatečný.