Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tuning počítače

Potřebuji poradit jak si mám vytunit svúj starý komp.Určitě bych chtěl vyměnit procesor za nějaký silnější.Desku bych si rád nechal protože má Dual Bios a RAID.Paměti sem měnil za vysokorychlostní Samsungy po 512mb a disky jsou taky skoro nový.Asi bych uvažoval o nové grafické kartě ta stará MSI FX5200 už nezvládá žádné hry ani na low.Pokud máte nápad jak s takovouto sestavou naložit,prosím pište času mám dost.
Základní deska:
CPU typ Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)
Název základní desky Gigabyte GA-8PE667 Ultra DDR Čipová sada základní desky Intel Brookdale i845PE
Pracovní paměť 1GB PC2700 DDR SDRAM
BIOS Typ Award Modular (10/16/02)
Grafická karta NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
3D-akcelerátor nVIDIA GeForce FX 5200
Nosiče dat:
Pevný disk SAMSUNG SV1021H (9 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
Pevný disk SAMSUNG SP0842N (74 GB,7200RPM,Ultra-ATA/133)
A myslíte si že bych si ten procesor třeba nemohl nechat,zatim fachčí bez problémů a je jen 6let starej

Když neznáš význam cizích slov, raději je nepoužívej. To, čemu říkáš tuning, je upgrade.

Desku bych si rád nechal protože má Dual Bios a RAID.

To má dnes každá druhá deska. K čemu potřebuješ RAID? A i bez Dual biosu se dá žít...

a je jen 6let starej

Jen šest let? A kolik myslíš, že je morální životnost CPU? Tohle je procesorový dědeček...

Moje doporučení - vyměnit komplet PC, upgrade se nevyplatí, pokud to máš na hry, jak jsem z popisu pochopil.

furt lepší než původní sestava tohoto pc.

Pentium IV 1,8GHZ.256mb,G2TI 64MB,CDROM,WD 10GB

Nebejt toho že se mi rozbila moje FX5900 ani bych ho nechtěl tunit jenže bohužel odešla a teď na tom hrát nic nemůžu páč ten pekáč FX5200 nezváldne vůbec žádnou hru.

Co myslíte mohlo by mi tohle tačit stojí celkem jen 3500
jestli jo starej hážu z vokna a kupuju tendle.
PC obsahuje:

PROCESOR:
AMD Athlon™ 64 X4 Quad-Core 640
(výkonný čtyřjádrový procesor 4x3GHz)
Základní deska:
Gigabyte MA68MT
PAMĚŤ:
4GB - DDR3
(dostatek operační paměti)
Pevný disk:
1000 GB - SATAII
(velký pevný disk, pro ukládaní vašich dat)
Grafická karta:
ATI Radeon HD5670 - 1024 MB (128bit), PCIex
(výkonná grafická karta s podporou DirectX 11 s pamětí 1GB)
(moderní grafická karta s podporou DX 10 a Hybrid SLI® technology )
DVD vypalovačka:
SAMSUNG nebo SONY
DVDRW vypalovačka s podporou nejrozšířenějších formátů
(dvouvrstvá DVD vypalovačka,která zvládá veškeré dnešní formáty CD a DVD )
Zvuková karta:
HD Audio Realtek, ALC888B
Síťová karta:
1x Gbit LAN

Komunikační porty a konektory:
6 USB portů (2 vepředu), 1x PS/2, 1x RJ45
Skříň
CRONO minitower + zdroj 350W

Paměti sem měnil za vysokorychlostní Samsungy po 512m

chtěl bych vidět jaký pociťuješ přínos této investice. prakticky tipuju že 0.

jednojádro p4 je shit. pusť si na tom nějakou zkriplenou aplikaci co vyžaduje .net, a hořce zapláčeš.
a ten 9gb disk hoď z okna, jen ti zpomaluje přenos dat po ide sběrnici.

Desku bych si rád nechal protože má Dual Bios a RAID

jsi veselá kopa, ale apríla už bylo. zrychlit systém můžeš zapojením stejných disků do raid0. tím se ovšem násobí pravděpodobnost poruchy disku - v případě raid0 je totální (neopravitelná).

ad tvoje nová sestava: obsahuje shitset nforce, nebrat.
neuvádíš typ ram, u cenově orientovaného krámu to odhaduju na noname nebo adata.
zdroj 350W - bude pravděpodobně euroshit nebo jiná hrůza.
ani zadarmo.

A myslíte si že bych si ten můj pc mohl nechat já hraju hry(hitman 4,CS,NFSMW,UGatd)takž novej komp až zas tak nepotřebuju.Ale pravda možná kdybych ho trochu skusil přetaktovat možná by to šlo.A určitě se kouknu po novym zdrojáku tenhle letí rovnou z vokna.
Jo a ještě něco myslíte si že bych do toho(čistě teoreticky)nacpal GF6200?.Nevím jestli je zpětně komptabilní s AGP 4X abych něco neodhulil.

.Pokud máte nápad jak s takovouto

Mám podobnou - slouží jako záloha pro případ poruchy normálních počítaču a k vypalování livecd pro normální, dočasně nefungující počítače.

Pokud chces tohle vylepsovat, tak jedine "risky" jednotlivých komponent na inzerátech, cokoliv nového, mimo disku, nemá význam.

Hrál sem na něm hry i na FULL ale teď už ne.v nových PC se nevyznam(rád se v nich hrabu)proto sem chtěl pc jenom na starší hry.Zrovinka teď si taky prohlížím Gigabyte geForce 6200 512mb a přemýšlím koupit,nekoupit.Za 700 se mi to zda moc navic nevim jestli ji vubec rozchodim.

nevyplatí se to vůbec žiješ hadně pozadu já prěd 7 lety kupoval 120gb hdd 1gb ram fx5600 msi v mědi 128mb athlon 2500+ 2ghz myslím a deska ak 38 zdroj eurocase 350w a šlapalo na tom half life episode two garrys mod 11 a na slušné detaily což rozhodíš i na x3100 64mb což nemá s kartou nic doporučil bych ti vyhodit to a koupit si něco slušnýho je rok 2011