Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbity notebook POMOC!

Dobrý den. Mam problem s notebookem. Vecer jsem trochu pil... a v zachvatu vsteku jsem vyhodil notebook z balkonu(asi 8 metru) Notebook prezil az na obrazovku, DVD mechaniku, Klavesnici. Takže jsem notebook rozebral odmontoval jsem obrazovku a pripojil jsem normalni lcd monitor pres VGA a klavesnici pres usb. Vnitrek notebooku vypada v poradku zakladova deska, chlazeni, pameti i HDD vypada v pořádku BTW jedna o HP ProBook 4520s. A kdyz zapnu ntbk tak se na monitoru zobrazi hlaska "Non-System disk or disk error replace and strike when ready" Když disk vyndam a zandam, tak se nic neobjevi a na monitoru vyjede hlaska powersaving mode. Prosim o jakekoliv rady. Dekuju

Jestli jsi ho vyhodil zapnutý a disk neměl něco jako "vypnutí při detekci volného pádu", tak se mohla utrhnout hlavička / poškrábat plotny / něco zohybat a to je defacto neopravitelné (nebo spíš nerentabilní) - vlastně ono by to i v zaparkovaném stavu asi vyšlo nastejno. Ten disk vyndej, zapoj ho přes redukci do stolního počítače a jestli ani potom nebude fungovat, jedině firma na obnovu dat, ale v tomhle případě to vidím docela bídně (jestli to bylo fakt 8 metrů, tak ten notes dopadl na zem rychlostí skoro 50km/h!). Předpokládám, že ti o nic víc, než o data nepůjde, oprava celého notebooku by byla dražší, než nový notebook.

No neco v tom HDD chrasti takze to asi bude tim. Tak me napada co koupit novy HDD, pripojit mys klavesnici monitor a mit to jako pracovni notebook/PC pro deti. TO by melo fungovat ne ? Protože mi to připada jako velika škoda, když zbytek funguje. Děkuji ti za radu.

Jestli v HDD něco chrastí tak se asi urvala ta hlavička - udělej disku obřad, pohřbi ho, ale už při tom nepij :-). Může to chcípnout za 2 minuty, může to chcípnout taky za 5 let. Záleží, co se tam ještě mohlo utrhnout. Můžeš to zkusit, 2,5'' disk není zas taková velká investice.