Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava do 80 000 KČ

Zdravím,jelikož se mě daří v podniku,vezmu pro mého syna půjčku na nové pc k jeho 14. narozeninám.Syn je dost náročný,řekl bych přímo vášnivý hráč.V ceně by měl být i pořádný monitor,os a sestavení.Předem dekuji

loading...

Co je to pořádný monitor? Aby ti na tu sestavu vůbec něco zbylo :-p

80.000 je trochu nesmyslná cena. Buď je to zbytečně moc - nebo na druhé straně na super-PC zase málo.

Monitor na hry nemusí být nadupané EIZO, ale prakticky cokoliv do 10k bude vyhovovat.
OS: Win7 64 bit, popřípadě s dualbootem XP (záleží, co hraje, že)
No a zbytek dle úvahy. Každopádně výkonnou herní mašinu poskládáš za 50.000 (zvládne všechno na max).Chceš-li 24GB RAM a vevnitř 4 grafické karty, pochopitelně můžeš mít (pak ale korunky stačit nebudou a je to zbytečná investice)

Tohle je můj obecný názor, ne reakce na ty bižuterní nesmysly v tvém dotazu (půjčka na PC k čtrnáctinám)

Asus Rampage III Extreme - Intel X58
Intel Core i7-990X
Corsair XMS3 12GB (3x4GB) DDR3 2000
GIGABYTE GTX 580 (GV-N580UD-15I) 1536MB, PCI-E
Intel SSD 510 - 250GB
Seagate Barracuda Green - 2TB
Thermaltake Toughpower ESA 850W
LIAN LI PC-60FNW

bratru 75.000,-

EIZO FlexScan S2402WFS-BK - LCD monitor 24"

Potrebujes este prihodit :-D, alternativne dat horsi procesor, tim bys dostal cenu, kam potrebujes. Pokud bys nedaval SLI, tak se X58 nevyplati a je lepe vzit SandyBridge na 1155 nebo pockat az vyjde nova highendova rada. Monitor pro herni ucely povazuju za dostatecny, samozrejme i zde se da jit kvalitou vyrazne vys, ale za vyssi cenu. Skrini si nejsem jistej, treba bude chtit nejakou vic cool, je to jedno, hlavne aby se do ni vesly GK, poradi ti jiste pri nakupu.

ne, ale Tvuj nick je mi povedomej (mozna i zive, ale to neni vsechno). A prave asi pred 10ti lety, mozna vice - jsme tam chodili docela casto, ovsem ta stranka vypadal uplne jinak, byl tam chat a tak. Hrozne fajn to bylo, nez to takhle zprasili. Vzdycky jsem si myslel, ze jsi tam odsud, ale az ted jsem se primo zeptal.

Téda, no obecně nemam nic proti kompu za 80litru, proč ne. A dokonce dokážu pochopit, že je to kategorie, když už se platí za výkon více než by bylo efektivní. Dokonce si troufnu říct, že je lepší koupit něco za 40k a pak za rok a pul koupit zase něco za 40k, cena stejná, výužití lepší.

Brát si pujčku na počítač pro syna, proč ne. Ale tento zpusob, kdy za to chci koupit něco co nepatří do mé finanční kategorie, je poněkud neštastný.

Jinak jestli jsi si tu pučku vzal, tak hurá do SLI nebo do CrossFire, ted už je to jedno, Jen doufáme, že jsi si ji vzal od banky a né od lichváře typu HomeCredit a jiných :D