Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní server doma ? provoz, náklady ???

Napadla mě myšlenka zřídit si doma menší server, na kterém bych provozoval třeba nějaké fórum jako zde a dal bych tam reklamy aby mi pokryli náklady na zřízení domény a poplatků za eletriku. Zároveň bych server používal jako vpn nebo ftp apod...
Je to jednoduše zrealizovatelné ? popř. jakou minimální konfiguraci by musel mít server aby mi to běželo plynule, jaké disky apod..
Linka 100/50 mbit a veřejná ip by nebyl problém.
Díky za vaše rady a zkušenosti.:-)

Nemá to vcelku smysl - nevyplatí se to...
Já třeba takový jednoduchý "serveřík" mám - HW zadarmo, prostě noťas Acer Extenza 5220, který kdysi rozšlapaly z bujnosti děti kolotočářů :-D Nemá to displej, ani klávesnici ani mechaniku - ale zbytek je zdravý a na dálku ovladatelný. Jsou tam obyčejná neserverová woknous XP (silně ořezaná) s trochu poštelovaným počtem současných připojení atd... Jede mi tam Apache, MySQL, FTP, torrent... bez problému to obslouží i fórum třeba s 30 současně kecajícími, žádné drhnutí, nic... Odběr necelých 20W... Přesto to nepoužívám, jen občas na testy - nevyplatí se to... i při té malé spotřebě to za měsíc sežere víc, než mě na station.cz stojí hosting s 6 GB prostoru, "neomezeným" traficem na páteři, poštou a mnoha dalšími věcmi... A to nemluvím o to, že bych třeba jednou za 2 roky musel kupovat novej disk či nějaký jiný odešlý HW... ;-) Pokud na tom nechceš provozovat něco opravdu spešl, s čím tě na hosting nepustí, pak se to imho opravdu nevyplatí...

No pokud se můžu vyjádřit tak doma se to neoplatí v dnešní době jde pořídit VPS za 200Kč a relativně dobré, je pár firem co jsou spolehlivé dostupnost 99% Což si myslím že je dostatečné. Za tyto peníze by jste nepokryl ani energii