Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení wifi

Ahoj mám takový problém doma máme 2 počítače a já jsem se rozhodl je propojit přes wifi koupil jsem si wifi router od belkinu n 150 a do stolního počítače přijímač od belkinu v notebooku už vwifina je. Na obou počítačích je naistalováno windows 7 a já bych to od někoho potřeboval pomoc nastavit byl bych moc vědčný za pomoc předem všem děkuji.

To je dost laicky, včetně obrázků. Samozřejmě pokud máte nějaký konkrétní problém, tak se zeptejte, ale to, co se dozvíte z toho článku a z návodu k routeru, by vám mělo k zprovoznění domácí WiFi sítě stačit.
Takže: co jste zvládl a co ne? Máte nakonfigurovaný router? Nebo aspoň přístup na jeho webové rozhraní?

Takhle jako mě už to běželo přes program jsem nastavil IP adresu do routeru, a internet zabezpečil WEP šifrováním s kodem, ale internet jel jen minutu a zase nic a za chvíly se zase na chvíly rozjel a tak furt dokola signál mám ale vynikající, tak jsem si dal do pc ještě jednou to cd od routeru a byl tam ještě jeden program security asistant zapnul jsem to připojilo se to k routeru dalo mi to na výběr šifrovaní tak jsem dal WEP pak to chtělo network key PSK tam jsem si dal své vymyšlené heslo router se restartoval zapnul a ikona na routeru na wifinu která svítila zeleně ted červeně bliká a nejde se k němu připojit.

V administraci routeru naklonuj MAC počítadla (kontroluje-li ISP macku), teď jsi na síti. Vlez do správy wifi (pořád jsme v routeru), zvol SSID (nejlépe něco jako "tajemný hrad v karpatech"), region (CZ) a kryptování (v oddílu security) - doporučuju WPA-PSK/WPA2-PSK. Nastav heslo. V záložce wireless settings ještě doporučuju zvolit natvrdo kanál, vol něco z půlky (pětku či šestku). Toť vše.

Tak jako blbce už jsem ze sebe udělal ztrapnil jsem se dost a vím že tě seru, ale jak se dostanu do adminitrace routeru kde najdu mac počítadlo co je to kryptování, omlouvám se že tak obtěžuji neměl jsem se do toho vrtat stalo se

Mám dojem, že sa tuná pýtaš, na toto, už snad po tretí raz ...

Je mi to naozaj trápne, ale pravdepodobne, nie je možné ti poradiť.

Ono totiž, všetky tie návody sú napísané na istú typickú situáciu. Stačí, že je to iba kúsok inak a nejde to, prípadne nejde to správne.

V takej situácii je potrebné rozpoznať kde vzniká problém. Ak sa neorientuješ ani len v najzákladnejších pojmoch ...

jak se dostanu do adminitrace routeru, kde najdu mac počítadlo

Nepomôžeš si sám. Je to zatial nad tvoje znalosti. MUSÍŠ niekoho k tomu zavolať.

připojovat pevně stojící stolní pc s pevně stojícím routerem je nemoudrý nápad. máš snad památkově chráněný pokoj? nebo tě baví z half-duplex přenosu wifi ještě ubírat polovinu kanálu pro další pc?
na rychlosti netu to třeba nepoznáš, ale pro vzájemné spojení těch pc je to špatně.

pozn.: když nevíš co je to browser, zadej si to slovo do vyhledávače.
pozn2: když čteš článek o zabezpečení wifi s doporučením wpa šifrování, proč tam cpeš wep?
pozn3: router se nastavuje přes kabelové připojení, v jeho menu rozchodíš wifi.
pozn4: do nastavení routeru se dostaneš tak, že zadáš jeho ip do prohlížeče (browseru). ip máš na štítku routeru, nebo v manuálu.

takže to nastav a bude to - tvoje nekonečné odstavce bez konců vět odmítám číst.