Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nova sestava vs herni vyvoj

zdravim vsechny priznivce Hardwaru a her s nim spolcene....

Rad bych tu rozvinul debatu Hardware vs herni engine atd,. ale poporade...

Vlasnim tuto PC sestavu seskladanopu z NEW komponent 01/06/2010

69746 Asus ENGTX285/2DI/1GD3, PCI-E 4.5. 3 030,- 20 3 636,-
66396 Corsair HX850 850W pondělí 2.5. 2 760,- 20 3 312,-
68007 MSI P55-GD80 - Intel P55 pondělí 2.5. 3 140,- 20 3 768,-
72908 CoolerMaster Dominator CM-690 II Advanced, černá pondělí 2.5. 1 840,- 20 2 208,-
78635 Intel Core i5-760 pondělí 2.5. 3 460,- 20 4 152,-
59626 WD Caviar Black - 640GB zjistit 1 164,- 20 1 397,-
69451 WD Caviar Black - 2TB zjistit 2 966,- 20 3 560,-
66939 Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1333 (KHX1333C7D3K2/4G) pondělí 2.5. 960,- 20 1 152,-
69668 Noctua NH-U12P SE2 pondělí 2.5. 1 150,- 20 1 380,-
65828 LG Flatron W2261VP-PF - LCD monitor 22" 3.5. 2 690,- 20 3 228,-
60780 Servisní práce - montáž, konfigurace a testování PC v hodnotě 600 Kč ZDARMA 1 ihned 20
Poštovné (dobírka) bez DPH: 92,-
Celkem bez DPH: 23 252,-
Celkem, včetně DPH a dalších poplatků: 27 903,-

Vime, ze konzole brzdi vyvoj PC her ( grafiku atd atd. ) a neceho poradneho na co bude potreba opravdu poradne zelezo se dockame asi az s novymi konzolemi...

Ma cenu jeste do tohoto PC koupit 2 x GTX 560 SOC nebo GTX 580 Lightning a SSD OCZ Vertex 90 GB - stim ze bych uz toto nemenil do vydani konzol ?!

Jedna se prave o ty hry, ktere i na tutop hrafiku graju na full krom par tytulu jako Metro 2033, Crysis 2 atd atd na medium... ale jinak neni problem v zadne hre a s novymi komponenty viz vysse by i v budoucnu neresil do vydani konzol nic...

Ptam se tedy am cenu prodat tuto sestavu a na zacatku roku cca za 50 t koupit novou, nebo jsou to zbytecne vyhozene penize, podle testu a vseho by mel stacit maly upgrade a rozdili moc velke nebudou..

Napr, i5-750/760 OC 4 GHz je o par procent vykonnejsi jak i7-965 Extreme na defautu coz ma domenka vymeni procesoru a tim pulky sestavy ztraci na vyznamu... ( bereme v potaz cenu a vykon navic ) - toz pouze jenom priklad...

Urcite nova sestava bude na X79 a .....

Navrhnete popr, prodiskutujeme realne moznosti - toto nebude poze informace pro me okolo me sestavy, ale do urcite miry i pro ostatni vrele vsem dekuji...

Předem se omlouvám za offtopic.

Vime, ze konzole brzdi vyvoj PC her ( grafiku atd atd. ) a neceho poradneho na co bude potreba opravdu poradne zelezo se dockame asi az s novymi konzolemi...

"Konzole brzdí vývoj her" Jak já tuhle větu miluji. Nejsem sice konzolový hráč, ale nesnáším lidi, kteří hází vinu v tomhle ohledu na konzole, když přitom si za to PC komunita může sama (warez, warez, warez ...). Vřele doporučuji přečíst http://games.tiscali.cz/tema/zabijeji-konzole-pc-h erni-scenu-nebo-jsou-v-tom-nevinne-55375

Nechci vyvolávat flame či tak, jen chci aby jste se na tuto situaci podíval i z jiného úhlu pohledu.

to je sice hezke, koukneme-li se na to z jineho soudku, je to vlastne dilene, proc si kupovat konzole - kdyz ta grafika ma uroven iPODU !!!Warez Warez warez - kdyz vijde novinka a stoji za to - koupime si ji ( ono v podstate _mp uz ani jinak nez bez orig. hrat nejde ) a warez funguje pro dementni ubozaky co si nedokazou jakym koliv zpusobem vydelat penize a pak predevsim deti !!! Uz to tak take neni - hry se vice kupuji... no tak k aktualni veci - jaka tedy grafika a SSD ma cenu, kdyz ne nic draheho, ale tak, aby FullHD na 22" bezelo normalne - ATI ne dekuji...

odpovim na vsechny tri komentare najednou:

1. Jo, taky jsem to chtel napsat, at si radsi setri na lepsi monitor, u ktereho si hru uzije zase o neco lip.
Ale menit za GTX560Ti mi nepripada moc smysluplne, dostane navic par procent a snizeny vykon.

2. No hazet sem odkazy na clanek z konzoloveho servru je opravdu vypovidajici a navic tak maximalne podle sebe soudim tebe, warez sel diky sluzbam jako je Steam hodne dolu a muzou si za to vydavatele sami, kdyby nebylo lidi jako Gabe Newell, tak elektronicka distribuce nefunguje do dneska, a mimochodem hlavne je to o tom, ze na konzole jsou hry mnohem drazsi, proto z nich maji vydavatele vic a uprednostnujou to - ona totiz ta hrozba warezu dokonale funguje. 8-)

3. Volil bych GF GTX580 a SSD Intel 320 Series minimalne 120GB, lepe vetsi.

Nevím co chceš na tom řešit. Ale dnešní doba je taková, že si koupíš procesor a zítra ti vymyslí lepší. Takže být po mém tak zatím bych setrval u stávajícího železa a až to nebude stíhat tak dokoupit novější díly. A k té grafické kartě nVidia GTX 560/580 tu si klidně můžeš pořídit, to už bude tvá věc. Jinak co sleduji tak na patice 1156 se už asi ničeho dalšího nedočkáme.