Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC odmítá načíst nový OS

Zdravím všechny,
jen v rychlosti můj problém.Bylo potřeba přeinstalovat OS Win Vista.Při vložení inst.CD se nespustí (bootování je v BIOSu zapnuto).Hláška:

Nezdařilo se spustit sys.Windows-vložte disk a restartujte PC

Soubor: /windows/system32/winload.exe
Stav:0xc000000f
Inf: vybranou položku nelze načíst,protože aplikace chybí, nebo je poškozena.

Pokud náhodou začne OS načítat, zastaví se ihned po zadání KEY s tím, že instalace byla zrušena, jelikož se chybně načetla nějaká položka.CD je originál, nepoškozené.Předem moc díky za rady, budu zde až po práci, tedy okolo 17 hod.
Petr

Snad jsi origoš skladoval tak, aby k němu nemělo přístup denní světlo,
pak i nejeté CD/DVD může odejít do pryč. Pokud nezabere jiná mechanika,
zkus ho omýt alespoň vlažnou mýdlovou vodou, pak opláchnout čistou
a utřít něčím měkkým ne po směru drážek, ale od středu k okrajům.