Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po startu pc naskočí pouze tapeta

včera jsem tu řešil jeden problém:

http://pc.poradna.net/q/view/651409-nastaveni-otev irani-fotek-v-malovani-od-windows

ten se podařilo zvládnout, ovšem dnes po zapnutí pc mi naskočila pouze tapeta na obrazovce, ale žádné ikony. v registrech jsem nic neměnil, jen jsem použil tuto ulitu:

imgeditor.JPG

během čekání na odpověď ze včerejška jsem si pouze prohlížel v registrech nastavení oprávnění, ale doufám, že se mě nepodařilo něco změnit, proto raději posílám foto nastavení:

1304435593.jpg

1304435583.jpg

1304435667.jpg

1304435692.jpg

jelikož mi moje nastavení se složkami v nouzovém režimu naskočilo, zkoušel jsem obnovu systému, ale nabídlo mi to pouze událost novější - instalaci virtuální tiskárny dopdf. jiná možnost obnovy tam není k dispozici. ovšem i po této obnově žádná změna, navíc ten ovladač virtuální tiskárny tam stále je, takže k obnově patrně nedošlo. tento ovladač mám i na jiném pc, takže v něm bych chybu nehledat. používám windows xp sp3.

tak sice to funguje, ale než naskočej ikony na ploše, tak to trvá aspoň 5minut, po dalších asi 3minutách naskočila sama od sebe složka dokumenty. teď čekám až se načtou ikony do panelu nástrojů. jde to strašně pomalu a netuším,jestli to po restartu nebude stejný.

něco jsem našel:

stačí ve winXP v
tento počítač​/spravovat​/správce zařízení​/řadiče IDE ATA+ATAPI
odebrat primární nebo sekundární kanál IDE ​(podle toho, kde máte problematické zařízení v režimu PIO​). poté restartujte počítač a při novém najetí systému si windowsy samy najdou nové zařízení ​(to které jste odebrali​) a to včetně nové detekce disku nebo CD​/DVD mechaniky. pak by mělo být vše v pořádku

tak uvidím

edit. tak jsem se trefil :-) chvíli to potrvá než se tam znovu dostanu. restartoval sem předtím pc

po startu naskočí pouze tapeta na ploše. pak trvá asi pět minut, než naskočej složky a ikony na ploše, pak zas trvá asi 3min. než naskočí složka Dokumenty(což je divný, ale udělalo to pokaždý, když jsem teď zkoušel restartovat pc), pak po dalších 5minutách naskočí antivirák, icq, skype atd. prostě všechny programy co seběžně zpouštěj.

zkoušel jsem odstranit všechny 4 primární řadiče. první tři se odstranily ihned. ten čtvrtej tam ale po potvrzení zůstal, ale naskočila tabulka o restartu. tak jsem zresetoval, naskočily windowsy, vyžádaly si kvuli řadičům novej restart, ale změna nenastala.

tady jsem udělal foto programů po startu:

1304445754.jpg

musel jsem to poskládat ze tří fotek, okno nešlo roztáhnout, aby bylo vidět vše.

nauč se používat alt+prnscr.
a když už si děláš na něco náhled - proč si necháš stažené sloupce, takže nevidíš cestu odkud to startuje a co je to zač? ten sloupec jde rozšířit - táhneš za záhlaví.

podle hovadin co se po startu spouští to vypadá na pc plný kradeného softu - takže první co jsi měl provést je spustit nějaký antispyware.