Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám spolehlivý NB, 32bit OS

Vybírám pracovní NB pro manželku. Byl by provozován jako běžný stolní PC (externí klávesnice, myš a externí LCD), občas by sloužil jako přenosný PC (dovolená, návštěva u klienta). Občas hraje nějaké causal/indie hry, nic HW náročného.

Zatím jsem domů kupoval jen ASUSy (4ks: děcka, babička), jeden měl po roce a půl problém se základní deskou, řešeno její výměnou cca do 10 dní.

Požadavky:
- spolehlivost (vím, křišťálové koule poslední dobou také nejsou nic moc), případně nějaké lepší záruční podmínky (next day service, nebo jak se to jmenuje)
- 32-bit OS (W7) kvůli pohodlnému provozování 16-bit aplikací (nechce se mi laborovat s XP mode v 64bit Profi/Ultimátních Sedmičkách),
- možnost připojení externí klávesnice (USB asi běžně, ale uvítal bych i PS/2 - není nutnou podmínkou)
- možnost připojení monitoru, raději DVI-D, ale případně stačí i běžné VGA, plné zobrazení 1280*1024

Není mi moc jasné, jak funguje (jednoduše?) "přepínání" obrazu při připojení LCD k NB, aby byl obraz na jeho celé ploše. No, spíše bude standardem připojené LCD; práce bez něj bude jen výjimečně.

HW:
- 3-4GB RAM, HDD >300GB (max. 500)
- integrovaná webkamera, mikrofon
- jinak nic mimořádného

Cena do 15 tisíc vč. DPH (+/-)

Máte nějaké tipy? (Dell?, Lenovo?, či zůstat u ASUSu?). Problémem možná bude ten 32 bit OS, moc se na NB už nedává...

Tohle nevypadá zle. U Asusů k tomu mají i ovladače pro XP (je to bez OS), takže nějaká 32-bit korporátka z Karibiku by to pořešit mohla :-p.

edit: K tomu přepínání monitorů: ideální je stejný "rezolušn" na obou zobrazovadlech, pak je to jen o funkčním dvouhmatu. V rozdílném rozlišení zapneš "Scale image to full panel size" (u ATI, GMA si z palice nepamatuju) - pak ti to obrázek roztáhne na celou plochu (i když to bude interpolovat). Snad je možné (v závislosti na připojeném monclu) nakonfigurovat každý displej zvlášť (rozlišení a propriety), ale nikdy jsem to netestoval (vždy používám nativ).

Stejný nativ nehrozí :-|
LCD 1280*1024 (nemíním kvůli noťasu vyhazovat EIZO), v NB obvykle pofidérní 1366 x 768. Interpolace je hnus, tohle v baráku zavádět nebudu.

Spíše uvažuju, že když NB pojede skoro pořád s připojeným LCD, bude ve vlastnostech zobrazení nastaveno pro NB i LCD nativní rozlišení. Akorát netuším, jak bude fungovat klonování (při jiných rozlišeních), nemám to jak vyzkoušet, všechny noťasy jsou momentálně z baráku pryč. Protože NB zobrazovadlo se prakticky nebude moc používat (po spuštění NB "na LCD" se na NB monitor ručně vypne), nechci mít něco jako rozšířenou plochu. Celé by to mělo z hlediska uživatele fungovat jako normální stolní PC. Akorát zapnutí počítače nebude znamenat zmáčknutí tlačítka na té velké šochtli, ale na NB. Klávesnice, myš, LCD - bude původní.

Tak jsem to zkusil u svojeho Lenova, a je to (jak jsem si myslel, ale dříve nezkoušel) elementární, milý Watsone :-). Po přepnutí na ext. monitor (1600x1200) jsem v ovladači pouze nastavil jeho nativ, když jsem to přehodil zpět (1366x768), pamatovalo si to rozlišení interního displeje. Nevím, jestli je to standardní funkce, ale na IGP4200 a W7HP_64 to tak funguje. Při rozšířeném zobrazení je to ovšem zcela normální (dva moncly rozdílného rozlišení).