Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nabiehanie PC

Mám windows xp profesionál + servis pack2
Bránu firewall používam vstavanú vo windows.
System mechanic 5 pro
Internet explorer 6
Outlook express 6
Antivír Kasperský

Problém : pri spustení windows sa asi na 3-4 minúty zastavia všetky procesy aj čas sa zastaví, dá sa iba hýbať kurzorom myši. Stále je to v inom momente – raz pred nabiehaním ikon v spodnom panely, druhykrát až po nabehnutí všetkých ikon a dakedy aj počas nabiehania.
Vyzerá to akoby sa niečo hľadalo , ale hardisk asi nepracuje.Potom to zrazu ide akoby nič a nemrzne to vôbec . Keď PC reštartujem , tak ta pauza neni.

Stahni si utilitu BootVisXP
proved analyzu boot a uvidis, kterym sluzbam apod. trva pripojeni tak dlouho.

Rekl bych, ze mas v pocitaci integrovanou sitovou kartu, nemas pripojeni k siti a mas nastaveno pridelovani IP adresy z DHCP serveru. Dalsi vec, ve vlastnostech sitove karty zrus detekci pripojeni a nastav napr. 100Mbits full duplex

Obvykle dalsi problemy:
- plne temp adresare (uzivatelsky profil + Windows\Temp)
- velikost pro docasne soubory internetu nastaveny na vice jak nejakych 50MB. Pak to pri velikostech kolem 1GB odnasi cely system
- plny adresar \Windows\Prefetch - smazat obsah
- smazat vsechny adresare \Windows\$ (krome napr. 4 poslednich). Jde o odinstalace stazenych zaplat