Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z DMA na PIO

Ahoj, stává se mi na mém notebooku HP, někdy jednou za 1-2týdny, teď třeba ale 2 dny po sobě, že se mi změní sám od sebe mód DMA na PIO. Projevuje se to tak, že se prostě z ničeho nic najednou jebne, nic nefunguje, maximálně problikává kontrolka práce disku, trvá to třeba minutu jako nic, a pak se všechno rozjede, ale seká se myš, všechno trvá jak sviňa, a je najednou PIO režim. Musim odinstalovat ovladač, restartovat, pak ještě jednou po instalaci nového ovladače, naběhne DMA a pohoda.. Ale mě by zajímalo co za tento proces může. Nestává se mi to jen u jedné nějak činnosti, ale kdykoliv, u hraní hry nebo i když je PC v klidu. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám podezření na RAMky. Děkuju za radu.

Nastavaju tam chyby prenosu dat pri praci s tym diskom (alebo vseobecne moze to byt aj u CDROM ked nastavaju chyby citania/zapisu tak sa to stejne deje u CDROM). Moze to byt vadny disk alebo blby spoj u kontaktov konektora alebo blbo/slabo zasunuty ak je disk vytahovaci. Typicke u notebooku su blbe/odtrhnute kontakty konektora, kedze s tym kazdy hadze o zem :) Ale moze byt aj len vadny disk a v tom pripade bude stacit vymena disku.