Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovenie vymazaného súboru pomocou prg.Restoration

Omylom som vymazal textový súbor na ktorom boli pomerne dôležité osobné údaje a nemal som urobenú zálohu.Súbor som obnovil programom "Restoration",no miesto údajov ktoré potrebujem je tam asi 10 riadkov nejakých hieroglifov.Neviem ako dostať tento súbor do pôvodného stavu.Mate s tým niekto skúsenosti?Ď.

Predpoklady pro obnoveni smazaneho souboru:
1. obnovovat okamzite po smazani a omezit jakekoliv zapisy na disk, na kterem byl soubor smazan, vcetne instalace nastroju na obnovu souboru, brouzdani po internetu...
2. obnovuje se na jiny disk (Restoration ti to ani jinak nedovoli)

Pokud neni splnen bod 1), dojde k neopravitelnemu poskozeni souboru - bude prepsan jinymi daty.

skus sa pozrie do tych tempov. min word tam uklada zalozne kopie. takisto si robi kopie (obcas) do rovnakeho adresara ako je dany subor (su vsak skryte). nieco podobne robi wordpad aj notepad.
a este upresnim jana fialu. pokial si na disk uz nieco zapisoval nie je jasne ci uz doslo k rpemazaniu dat alebo nie ale je to mozne cize zapisom na disk nemusis este prist o zmazane data ale urcite sa pri obnove dat pouziva kopia na druhom hdd a hrame sa s nou nikdy nie s originalom.

Vyskúšaj nabudúce používať PSPad. Ak sa nemýlim, ten podporuje aj AutoSave a ukladanie do záložných súborov.
[bezejmna7tz.jpg]
Edit: Teda pokiaľ to bol bežný TXT súbor. Vo Worde je tiež také niečo, ale v Poznámkovom bloku nie.

Edit 2: Nechápem ako som mohol byť bez PSPadu (to som si už veľakrát povedal). Ešte teraz si trieskam hlavu o stenu, keď som editoval v Poznámkovom bloku súbor s titulkami a ten nepodporoval hľadanie slov na začiatku riadku. Potom, keď som skončil, tak som kukol, či to dokáže PSPad. Bol by som si ušetril pol hodiny roboty, keby to urobím skôr.