Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dualband WiFi 2,4GHz/5GHz

Zdravím! Kokrétně tento dotaz jsem tu nenašel, proto nyní píšu. Poskytovatel internetu nabízí 5GHz internet za hubičku, proto sháním zařízení, jenž bude 5GHz vysílání přijímat, ale zároveň ho v 2,4GHz pásmu vysílat dál (již routovaný - k MAC adresám by se přidělily IP adresy, atd...). Našel jsem např. na Alze tento dualband router ( netgear-wndr3400-d178844.htm ), tak se chci zeptat, když je to dualband pro 2,4GHz a 5GHz, zda splní to, co potřebuji. Použití dvou zařízení (AP a routeru) zvlášť je mi známo, ale v tomto případě je to nepraktické - jsem obyvatelem 1kk v paneláku, takže ideálně jen jedno zařízení, ať to moc nepřekáží a nestraší. Děkuji předem za odpověď! Steny

Co si si nasiel nepoznam, ale vidim potencionalny problem v tom, ze nevidim dva vystupy na anteny. Takisto treba zistit, ci dany 5GHz modul podporuje mod klient.
Ak chces bezproblemove zariadenie tak jednoznacne Mikrotik, kedze trvas na jednej krabicke tak min RB433 s dvoma kartami (napriklad R52). Je to sice skarede, ale spolahlive, pripadne si k tomu dokupis indoor krabicku nech to mas aj nejako zabalene.
Ja osobne nemam rad ak si klienti davaju vlastne zariadenia, dokonca to miestami ani neumoznujem, napriklad kvoli pouzitiu Nstreme alebo inej propietarnej technologie, ktoru musi podporovat aj klient, cize v pripade MT len iny MT. Je to kvoli tomu, ze potom neviem garantovat spojenie a pripadne problemy casto sposobuju podobne krabicky, ktore si klienti "vyhodne" zakupili na nete lebo Jozko od susedov povedal, ze je to supa.
Este dodam, ze ked prisli dualne modely skusal som nejake aj ja a dodnes mam na skrini nejaky Sparklan a podobne riesenia, ktore sa v praxi nikdy neosvedcili.

Tak hledej novější model. Chtěl jsem tě jen nakopnout, že taková zařízení existují. Co jako mám rozvést? Má v sobě dvě wifi 5 a 2,4 a podle toho, jak to nakonfiguruješ, tak to jede. Obě mužou jet jako AP, klient či střídavě. Momentálně jedu jen na 5GHz jako klient a kompy mám na UTP a když potřebuji připojit noťas či mobil, tak si zapnu 2,4.

Pokud se pamatuji, tak AirCA8-PRO má v předním panelu vnitřní anténku na tištáku a v nějakém režimu co má v sobě toho šlo využít - tzn. 5 na prijem a 2,4 přes tu vnitřní anténku ale má jen jednu kartu, takže rychlost byla poloviční. Hledej někde to bylo popsáno.

Ještě se tedy zeptám, jelikož jsem se s mikrotikem ještě nesetkal a nerozumím tedy, co vše koupit, zda-li bys mi neporadil konkr. řešení? Situaci se má tak: přijímám internet zabezpečeně přes WiFi 5GHz a potřebuji ho zabezpečeně vysílat pomocí WiFi 2,4GHz do notebooku a mobilu, LAN kontektor není třeba. Výstup na antény pro příjem a vysílání by měl být samozřejmostí. Děkuji předem za rady!

Díky za soupis součástí. Odpoledne si pro to jedu. V oblasti IT nejsem zrovna amatér (ale ani profík), tak snad si poradím. Předpokládám, že to připojím přes LAN, zadám v prohlížeči IP adresu mikrotiku a budu dál konfigurovat. Případně mě prosím opravte.

Station box, apod. nejsou vhodné. Bydlím v paneláku a ven na zeď nic opravdu montovat nechci. A opravdu chci jen jedno zařízení. Už tak se to doma hemží kabelama a krabičkama, tak to chci minimalizovat.

Tohle zarizeni je OK nic proti nemu ale psal jsi, ze vyjde levneji nez mnou navrhovane zarizeni. Tak nevim ale kouk jsem pres Seznam a hned dva e-shopy jsou vyrazne levnejsi vcetne postovneho, nemusi nic skladat a nastaveni podstatne jednodusi. To jen aby rec nestala a mel moznost vyberu.

Ahoj! Už to mám doma a jen bych rád opravil, že pigtail U.FL na RSMA-F je potřeba jen jeden. K desce se připojuje anténa přes MMCX konektor, tudíž mám 1 pigtail navíc (což mi nevadí - jen chci na toto upozornit, ať pak někdo netápe jako já, jak to tam asi připojit :-) ). Už se jen prozápasit tou konfigurací a je to. Složité to nebude, jen se nabízí mnoho možností nastavení. Takže ještě jednou dík, snad už to nějak sprovozním.