Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna Dynamického disku na základní

Zdravím,
Koupil jsem si nový PC s Win 7.
Potřeboval jsem rozdělit disk na více částí- data a systém.
Postupoval jsem podle tohoto návodu:
http://www.pcmagazin.cz/windows-vista/rozdeleni-a- vytvoreni-noveho-disku-ve-viste

Co mě ale ten návod neupozornil, že mě to převede disky na dynamické. Udělal jsem to podle toho návodu a nový disk se mě sice vytvořil, ale převedly se mě všechny disky na dynamické včetně disku C se systémem....

A chtěl bych se zeptat, jestli to nějak můžu vrátit zpět? Ale bez ztráty dat- protože na disku C mám systém a nedostal jsem k PC žádné instalační CD na přeinstalování W7...

Ukázka jak to teď vypadá je v příloze.
dík moc...

Tak jsem to zkoušel obnovit, ale neúspěšně. Když zmáčknu po startu esc, tak se nabídka F11 nezobrazuje. Když zmáčknu f11 rovnou, tak to napíše, že to chce CD, ale taky se systém neobnoví..
Mám stejný problém jako zde:¨

http://pc.poradna.net/q/view/546336-nefunkcne-f11- recovery-u-hp-pavilion

Ale bohužel to nebylo vyřešeno.

Díval jsem se do manuálu HP viz příloha navod.jpg ale podle toho návodu bych měl zmáčknout esc a pak vidět nabídku F11- ta se ale nezobrazuje.
A Hp_recovery není vidět ve start/počítač, ale pouze ve správě disků viz obr v příloze.

Netušíte někdo jak to tedy udělat?

POkud na tom disku nemáš žádné data /tím myslím fotky,filmy, hudbu, dopisy,emaily/ tak bych zkusil F8 při startu windows a zvolit windows ems setup /pokud to tam vůbec bude/.U jakéhosi notebooku se tzo spouští takto ale bez záruky.

Bohužel si to dokonil. Dokud disk a systém pojede mělo by to být v pořádku a dynamický disk by ničemu vadit neměl.

Šlo by to nainstalovat tak že by sis stáhl ovladače -stránka výrobce a sehnal/půjčil instalační médium pro tvoje windows /stejná verze-např. homepremium/.
Pokud to umíš. Zas tak těžký to není... V nějakém servisu ti to třeba vypálí,já osobně média neřeším..

zachraň data, pokud jsi ty disky svými dalšími pokusy už nezničil, a zformátuj to. přesněji: odstraň vše co na těch discích existuje, a vytvoř a naformátuj ty oddíly znovu.

nevymlouvej se na žádný postup který jsi kdesi viděl - při vytváření disků se tě windows ptá jaký typ to má být. "základní" = klasický viditelný ze všech systémů s klasickou strukturou, nebo ms imaginární hloupost "dynamický" - funguje jen dokud nepoškodíš windows.
převést na dynamický disk i oddíl se systémem je rovnou cesta do bohnic.

jsou i placené softy co to umí převádět bez ztráty dat, ale ty jsou ti teď platné jak zimník.

Ale bez ztráty dat- protože na disku C mám systém a nedostal jsem k PC žádné instalační CD na přeinstalování W7...

potřebuješ jen origoš nálepku s product key tvých windows, instalační médium stejné verze si někde vyptáš.