Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Probook - Politá klávesnice - oprava, demontáž, čištění

Čaute

Včera v noci jsem si jemně polil klávesnici šáňem.Jedná se o hp-probook-4520s Okamžitě jsem vytáhl booka ze sítě i baterku. nechal cca 8 hodin schnout. Pak spustil, book se zasekl na úvodní obrazovce s logem HP a nejel dál, nešel ani bios, nic. Po zapnutí pouze na baterku se spustil v pořádku. Teď už se spustí v pohodě i na síti. Ale polité klávesy se špatně vrací (lepí). Jinak je vše OK. Na booku byla nálepka s informací že "klávesnice odolná proti polití".

Dotazy:

Lze reklamovat politou klávesnici, pokud uvádí že by měla být odolná?
Lze očekávat nějaké další problémy?
Mám risknout book rozebrat a vyčistit? Neznemožním si tím seriózní vyřízení záruky?

Díky za rady.

Změna předmětu, původně: Klávesnice odolná proti polití - lze reklamovat? (host)

Podělím se o své vyřešení problému.
Vylil jsem si asi 50 ml 100% pomerančového džusu na na klávesnici notebooku HP ProBook 450. Ihned jsem ho otočil vzhůru nohama a vypnul. Otřel jsem co se dalo z klávesnice, vyndal jsem baterku a spodní kryt, aby se to větralo. Vyndal bych i samotnou klávesnici, kdybych v tu dobu věděl jak na to. Nicméně nechal jsem ho proschnout do večera (10 hodin). Měl jsem štěstí, neproteklo mi to do vnitřku a vše fungovalo, jen se lepili klávesy. Vyřešil jsem to tak, že jsem klávesnici vyndal (zvládne to každý, stačí vyšroubovat 2 šroubky viz video zde.) a vyčistil čistým lihem. Držel jsem ji pod úhlem cca 60° a štětcem jsem se snažil dostat líh pod klávesy a nechat ho protéct. Lihem nešetřete, je potřeba to doopravdy vyplavit, ale zase jsem se bál v něm klávesnici úplně vymáchat. Na večerním slabém slunci a následně na topení jsem klávesnici nechal proschnout. Nepovedlo se mi to vyčistit úplně, nicméně lepení je lepší o 95% a kdo neví, že byla politá to nepozná. Hodně štěstí s čištěním ;-)