Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný LNB konvertor?

Dobrý den, zakopil jsem na internetu satelitná komplet který jsem si sám poskládal...Vše jsem namontoval, parabolu na držák na střechu, LNB na parabolu, mezi příjmač HD a LNB koaxial kábel...Když jsem zapnul příjmač a podíval se v nastavení na příjem satelitu, tak ho mám pouhých 10% a to se celou dobu nepohlo, ať jsme hýbali se satelitem na všechny strany, jak to mají ostatní domy ve vesnici...

Kde je podle vás chyba, podle mě je to LNB, protože i kdybysme nenaladili paraboli do ideální polohy, tak by se aspon trochu těch 10% pohlo ne?

A příjmač je na 100% nastavený dobře, protože ten jsem tam nedával nový zakoupený, ale můj z domu, který je denně používaný a přednastavený...

Děkuji

ať jsme hýbali se satelitem na všechny strany, jak to mají ostatní domy ve vesnici...

Satelitnú antenu potrebuješ nastaviť s presnosťou cca 2 st.
Postup odhadom: " jak to mají ostatní domy ve vesnici... " nepostačuje ani náhodou. Leda že si dieťa štasteny a to nastavenie odhadom, jednoducho sadne. Môže sa stať, prečo nie. Aj v loterii niekto berie hlavnú výhru.

500+cestovné výdavky zvyknú vziať za nasmerovanie satelitu, teda držiak a káble sú upevnené na mieste a správne ..., tolko hádam máš nie ?