Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém Cubase

Mám zvukovú kartu EMU 1616m a kúpil som program Cubase essential-5,a audio nahrávky mi preskakuje,praská atd.,mám windovs xp profes.sp-2,3.vsetko mám nastavené ako má byt pc,zvuk.karta,doteraz som použil cubase le a nemalsom žiadny problém.kto mi vie poradit? dakujem...

pokial to praská a preskakuje,tak asi velmi ťažko máš nastavené všetko tak ako má byť,v prvom rade skús zväčšiť asio wdm buffer na 128,256 a vyššie ,ked to nezaberie,tak upgraduj ovládače pre E-MU,použi posledné patche pre cubase AI5,skús miesto e-mu asio použiť integrovaný asio ovládač z cubase, atd.....

pokial sa jedná o pci verziu E-MU,tak je to jedna z možných príčin,E-MU všeobecne velmi citlivo reaguje na celkový zbytok hw zostavy,pokial sa jedná o zákl.dosku s non-intel čipsetom,tak tak je problém dosť ťažko velmi ťažko riešitelný,to isté platí aj o verzii samotnej cubase,essentials verzia 5 má už úplne iné hw nároky ako silne obmedzená SE alebo stará SX verzia....