Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Problem s dvd mechanikou a w7

Asi pred 2 rokmi som mal na svojom PC operacny system XP profesional.... potom som sa rozhodol pre zmenu na w7
a uspesne som ho naistaloval normalnou instalaciou priamo ako ine programy (nie cez bios)... vsetko bolo v poriadku...
vsetko fungovalo.... od tej doby som par krat upgradoval aj hardware ako ramky a grafiku. No jedneho uzasne krasneho dna
sa stalo .... NIECO .... a mechanika zacala strajkovat. Po vlozeny dvdcka/cdcka (skusal som asi 10) pocitac proste zamrzol
a jedina moznost bol tvrdy restart. (to zamrznutie bolo take ze s mysou sa v poho dalo hybat aj pri klikani na priecinky sa zvyraznili
ale proste nic sa nechcelo otvorit atd... neskor zamrzali aj tie animacie). Vyriesil som to prvykrat ,.. sa mi zda odinstalovanim Nera.
No po asi mesiaci sa naskytol znova ten isty problem.... vtedy som stravil dlhe noci hladanim riesenia.... odinstaloval som deamona
updatol firmware.... odinstaloval drivery na tu romku .... ale stale nic a nic. (mozno mi usli nejake dolezite veci ale viac si nepametam
co som robil) No a tak som to proste nechal asi 1 rok... lebo az tak mi tu mechaniku netrebalo. PO roku som si kupil novu mechaniku
a bol som si takmer isty ze to pomoze.... ale ho.... mechanika uplne inej znacky robila to iste. Pocitac zamrzol po par sekundach od vlozenia cdcka/dvdcka. No a kedze za posledne dni mi padol velakrat pc na modru obrazovku smrti.... je v rutinnom stave.... mam este viac
problemov tak som sa rozhodol preinstalovat tu .... w7cku. Kedze som asi pred mesiacom instaloval kamosovi na ntb 7cku cez bios ... a mal dvdcko ktore je na 100% dobre tak som si ho od neho pozical. Sformatoval som disk d (150 gb) ... vlozil pri bootovani dvdcko do mechaniky... v biose nastavil prioritu bootovania z cdrom a uspesne presiel do nacitavania windows files z dvdcka. Potom nabehla modra obrazovka w7cky .... a ostala tak minutu. Potom sa zrazu dvdcko prestalo tocit a bolo ticho asi 5 minut. Potom sa znova zacalo tocit a nabehol text starting installation.... potom sa znova prestalo tocit dvdcko. PO dalsich 5 minutach znova a zase zacalo tocit a konecne nabehlo nejake to menu zaciatocne.... sformatoval som aj system disk C a vybral ho na instalaciu. Potvrdil a nabehla ta tabulka priebehu. DVDcko sa tocilo.... urobil prvy krok za par sekund a v 2 kroku sa zastavil na 0%.... prestalo sa tocit dvdcko asi 10min nic nerobil a potom vyhodil chybu. "WIndows cannot install required files. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation. Error code: 0x8007048F" a tam skonci. The installation was canceled.... skusal som to asi 3 krat stale to iste. Netusim co mam robit uz. viem ze dvdcko je na 120% dobre len je tam nejaky problem s mechanikami (skusal som obe).... ma niekto nejaku radu?

mimochodom skusal som aj bootnut z USB.... poprechadzal som vela navodov a vela veci som skusal ale vzdy sa zaseknem pri tom ze mi vypise chybu pri bootovani ze nevie najst bootmrg ci co..... ale ja v biose v first boot device neviem najst nieco ako usb device iba tie usb floopy/fdd/zip-daco -.- pomoc :(

Ah dakujem velmi pekne.... myslim si ze uz viem kde som robil chybu :) SIce som nastavoval rozne veci USB v first boot device ale trebalo este v hard disk boot priority alebo nieco take nastavit USB ako 1. ... aspon myslim no kazdopadne skusam ten program... zatial bezi vsetko okay. POotom poviem ako to dopadlo.... a myslite si ze preinstalovanie systemu vyriesi aj moj vyssie spominany problem s DVD mechanikou? Dakujem este raz za skoru odpoved :)

nojo ja hlupak som nevyskusal tu staru... a myslel som ze problem je v nej... tak som kupil inu.... a ta ma ten isty problem. A este pre istotu aby sme sa chapali... problem nieje v napalovacom programe.... problem je niekde medzi mechanikou a windowsom..... hocico do nej dam .... system zamrzne za par sekund.... snad to vyriesi preinstalovanie....

No jak ked som mal stary system tak som tie filtre tam nemal ..... asi 100 krat som sa pozeral takze som sa vtedy nepohol... no teraz som este neskusal funkcnost mechaniky kedze ma trapi iny problem s ktorym potrebujem pomoct ... No je to ohladom RAMiek. Je to sice moja chyba ale mam 2x 0,5gb(667mhz) 1x 1gb(667mhz) a 1x 2gb(800mhz)DDR2 ramky. Problem je v tom ze ked som mal stary system .... tak windows v pohode vedel najst cele 4gb.... ziadne problemy. Ale teraz je problem v tom ze mi proste nechce zozrat vsetky 4. Skusal som funkcnost kazdeho DIMu.... vsetky su v poriadku. Tak som sa pustil do projektu pokus omyl. Skusal som menit poradie ramiek a zapisoval si vysledky kolko gb to vyhodi... prisiel som na nieco zaujimave

2 - 2gb karta 1 - 1gb karta 0 - 0,5gb karta

kombinacie (dim1 dim2 dim3 dim4)

2100 - 1,5gb
2010 - 1gb
2001 - 1,5gb
1002 - 2,5gb
1020 - 1gb
1200 - 2,5gb
0210 - 2,5gb
0201 - 3,5gb
0102 - 3,5gb
0120 - 1,5gb
0021 - 1,5gb
0012 - 2,5gb

to su vsetky moznosti..... zaujimave je ze ked si vsimnete vacsinou zobral iba 2. a 4. dim niekedy aj 1.

A dalsia zaujimavost... ked som v kombinacii 0102 (3,5gb) vybral 1. ramku tj vzniklo x102 tak som dostal 3gb ale ked som vybral 3. ramku tj vzniklo 01x2 tak som dostal 3,5gb ..... nedokazem si vysvetlit v com je chyba.... ramky su urcite vsetky dobre aj DIM ka....

prosim pomoc

Aa... sorry za double post ale este by som chcel pripomenut ... ze aj napriek tomu ze som previedol CLEAN INSTALL windows 7cky.... sformatovane boli vsetky disky ... aj napriek tomu pretrvava problem s oboma dvd mechanikami... v skratke... vlozim hocijake dvdcko/cdcko do mechaniky ... nacita ho ... a po par sekundach zamrzne pc a koniec. upper a lower filters v registry nemam. Driver nevie updatnut... lebo nieje novy... windows update nevie najst nic. Firmware to tiez nevyriesi. Prosim pomoc som uz zufaly

Čital som celú diskusiu... Hlavne že píšeš v každom poste o preinštalovaní OS, ale základné údaje ako napr. doska - výrobca/typ, :!: verzia Bios-u, aká mechanika, ako zapojená, SATA, IDE atď. nikde nič !!! Dátový a napájací kábel pre mechaniku si skúšal iný, alebo stále ten istý? Skúsil si LIVE-CD Linux apod. ?

Okay hned ti to tu hodim.... vobec ma to nenapadlo sorry nemyslel som si ze je to v tomto pripade potrebne ale ked ti to pomoze.... mimochodom.... zistil som prave ze mam nieco s DIMMom 3 .... vobec nechce nacitavat RAMky.... na starom OS sli vsetky DIMMy ale ako nahle som preinstalovat tak neako nechce prijat DIMM3 ramku co potvrduje aj bios ked pise ze DDR2 in 1 2 4 ,... pritom aj v 3ke je ddr2 ramka.

No takze.... este raz nepokladal som za dolezite tie udaje kedze mi to na tom istom OS slo v pohode aj 4gb ram aj mechanika.... len zrazu mechaniky prestali pracovat po case... a teraz navyse aj 1 dimm port.

Motherboard : Abit AN52(S)
Bios : Phoenix - AwardBios
Mechanika : Obe robia to iste... jedna je nejaka LG Hxxx tu mam niekde odlozenu a ta druha je TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device
... je zapojena klasicky od zdroja SATA napajacim kablom a z maticnej dosky sata datovym kablom

Skusal som vymenit kabel s tym od HDD no v nom nieje problem kedze Hard disk bezal aj s tym od mechaniky.

A netusim co je LIVE-CD Linux... takze nie

To co si pisal som uz skusal ... a trosku nechapem naco mi je to live cd.... pozeral som si na googli a ked som dobre pochopil je to operacny system linux na cdcku... ale co akoze s nim mam robit? ja ho nechcem. A mimochodom kedze mam problemy s mechanikou ako mam z neho nabootovat? Sice z dvdcka to slo ale nechces zacat instalovat takze som musel bootovat z USB.

Mohol by si mi trosku vysvetlit ako mi to pomoze s mojim problemom s mechanikou? ... napr vypalim si Gentoo linux live cd... prve na ktore som narazil... nejakym zazrakom z neho bootnem (ked sa roztoci mechanika) a nabootujem do linux os... a co tym ziskam? Len mi to proste vysvetli dik

Ty máš hneď niekoľko problémov:
1. Mechanika CD/DVD
2. RAM, alebo RAM slot

Nehľadáš postupné riešenie, ale miešaš všetky problémy dokopy.

LINUX Ti nepomôže, Tebe pomôže zrejme iba výmena dosky...

P.S. LIVE LINUX-om sa dá vylúčiť napr. softwarová chyba ovládačov Windowsu. Ak pôjde LINUX, potom je problém vo Windows. Ak nepôjde ani LINUX - môže byť chyba v hardware.

Aha takze vravis .... ze vymena dosky je moje jedine riesenie? Tak jo este skusim ten linux live cd a ked to ani tam nepojde tak teda doska... no super :(

Btw mam procesor AMD Athlon 64 X2 2500mhz (12,5x200) 4800

Tak ked budem kupovat dosku nahodou ... mozem kupit so socketom AM3 keby som potom chcel upgradnut CPU ?
Len ci tam.... vojde moj cpu co mam teraz

A zkoušel jsi otestovat paměti? Stáhni si memtest nebo goldmemory - je možné, že ten ne/fungující třetí slot při tom laborování Ti odpálil všechny moduly, takže teď už jsou vadné všechny… A pokud deska nemá dualchannel, tak zkus nechat osazené jen to dvougigo (ideálně ve slotu nejblíž procesoru), a spustit instalaci znovu…

Takze skusal som to live cd linux gentoo... OS sa nabootoval uplne v pohode a bezal cely cas bez problemov z dvdcka. Takze myslim ze bude problem vo windowse... mate niekto nejake napady? No a k tej ramke ... vravis ze mam dat do DIMM1 tu 2gb a este raz preinstalovat windows? Myslis ze to vyriesi problem s tym 3. dimmkom? lebo ostatne bezia v pohode :(

Jezis skus si dakedy precitat vsetko co pisem.... dvdcko nie je vadne lebo bolo skusane na inom pc.... ani poskrabane a moj problem nieje s tym dvdckom ale s mechanikou.... a nemam chut zase vsetko rozpisovat tak si aspon precitaj vsetko pokial budes pisat odveci....

Ja čítam všetko čo píšeš ale Ty si protirečíš a vyzerá, že ani o tom nevieš.
S Tebou sa proste nedá diskutovať... Veď jasne píšeš, že LIVE LINUX Ti mechanika prečíta bez problémov !!! Tak aký môžeš mať problém?
1. Ten Windows, ktorý Ti požičal kamarát nie je originál a je vypálený na nejaké médium s ktorým má Tvoja mechanika problém.
2. Ak si vypálil LIVE LINUX na nejaké DVD - znamená, že mechanika s týmto médiom nemá problém..
3. Existuje DVD-RAM, DVD+, DVD-, DVD-RW... Možno tu je chyba v placke - mechanika môže byť OK, ale niektoré média jej môžu robiť problém
4. Ak neskúsiš originálne DVD - môžeme sa tu "hádať" donekonečna a Ty si budeš stále mlieť len a len svoje.

Ak nestojíš o moju radu - končím a už sa Ti neozvem.

Boze ty si dement alebo sa len tak tvaris? najprv ti poviem nieco k tvojim bodom a potom ti daco este dodam ... ale neviem ci to tvoja inteligencia zoberie. 1. bod no dobre dajme tomu ze bolo by to pripustne.... malo pravdepodobne... 2. to dvdcko som vypaloval na inom ntb logik.... 3. na tej mechanike nefunguje nic -.-
4. uz prestan trepat vkuse o originalkach... ked tak velmi chces kup aj mne ale uz s tym daj pokoj

No a teraz pocuvaj poslednykrat to hovorim. Problem s mechanikou zacal pred 2 rokmi este na starom OS.... nemienim ti tu pisat znova a zase vsetko... precitaj si prvy post... ked to tvoj inteligencia zvladne. MOJ PROBLEM NIEJE S 1. mechanikou 2. mediami 3. posratym FALOSNYM w7 diskom ale s windowsom.....

A taky mma problem ze proste aj na starom aj na terajsom windowse mi proste mechanika nechce vziat ziadne dvd/cd lebo s tym ma asi logicky problem windows ked mi ten linux nacitala.

A mozno mas pravdu nestojim o tvoje rady kedze mi to akurat lezie na nervy... ked nevies citat

Počúvaj Ty dement:

1. Ja žiadny problém s mechanikou a ani s Windowsom nemám - máš ho TY.
2. Ak sa nevieš vyjadrovať a chceš tu niekoho, kto sa Ti snaží pomôcť, len urážať a osočovať, potom si daj rady sám alebo choď na Facebook medzi "svojich".
3. O moju inteligenciu nemaj obavy.
4. Ak sa Ti vlastnými silami a schopnosťami nepodarilo spojazdniť to o čo sa snažíš - zrejme na to nestačíš a odnes to do servisu, prípadne to zanes niekomu kto Ti pomôže.
5. Ak si si nevšimol diskutujem tu s Tebou už 2 dni iba ja - ostatní z poradne na Teba kašlú...
6. Toto je verejná poradňa a nikto nie je povinný Ti radiť alebo odpovedať na Tvoje výlevy.

O uz si rozsiril svoj repertuar na 6 bodov? tentoraz su uz totalne odveci.... radsej ostan pri tych nezmysloch co si pred tym pisal aspon som sa pobavil. Tie inteligentne prispevky co zo seba dostavas... to si zasluzi potlesk. A niektory mozno maju aj zivot a nesedia tu na tom fore od rana do vecera. Nechcem sa do teba viac sparat... ako to s mojim vyjadrovanim si nechaj pre seba... ked clovek caka nieco co mu pomoze a najde tu kus hovna tak ostanem kludny... to urcite. Fakt nechapem ako sa niekto dokaze ohanat takymi nezmyslami ako ty... aj ja sa viem tvarit tak dolezito a ... inteligente.

Kachlik ... ako snazim sa robit vsetko rozumne co sa tu dostava... ale nemam zase tolko casu. Memtest som si stiahol pred hodinkou asi... idem si ho spustit aj s 4. tou ramkou v nefunkcnej DIMMke a uvidim co sa dostavi. A to druhe co si spominal... no v krajnom pripade ked uz nic nikto nepovie tak vyskusam este raz preinstalovat windows s tou 2gigovkou pri jadre. Ale fakt mam obmedzeny cas a vela roboty a ospravedlnujem sa za ten "vyron" ale ako vytacaju ma trosku prispevky pmeho.... Mi to pripada ako keby si myslel ze mam 5 rokov on je to NAJ a machruje tu ... s blbostami... nic proti ale okrem toho live-cd/dvd sa to nazvat pomahanim neda....

Tak se příště pokus ptát pomaleji (ne tak často), takhle to vypadá, že fakt zkoušíš jen polovinu věcí (i když je toho času málo…). A ty paměti zkoušej jednu po druhé - je možné, že ten vadný slot Ti je mohl "načnout" všechny, jak jsi laboroval s tím přehazováním. A nech ho běžet třeba přes noc (jo, zabere to čas, ale raději pomalu a důkladně, ať za chvíli zase neřešíš nějaký problém).

No mierne sklamany testami.... v podstate som si nimi nic nedokazal. Vsetky 4 memory testy som nechal bezat aspon 3 passy.... vsetky vychadzali s vysledkami SUCCEEDED ... Ono to totiz testuju zapojenu ramku .. ale vo vsetkych testoch pisalo RAM len 3,5gb ako aj v biose... a v jednom scripte pisalo DIMM 3 slot ako PRAZDNY... skusil som tam dat inu ramku... zase len PRAZDNY. ON proste akoby sa tvaril ze funguje len je prazdny len problem je to ze on nieje prazdny. Tak tolko ku problemu numero 1. RAMka.

A teraz ku tej MECHANIKE ... takze este raz to zhrniem. Zda sa ze mechanika ma nejaky zvlastny problem s citanim diskov pod windowsom ... respektive Windows 7. Pri bootovani nema problemy, s linuxom nema problemy ale akonahle sa ocitne v prostredi WIndows 7 cky ... je to jej koniec. Mate niekto nejake napady (btw prosim citajte vsetky prispevky aby nedoslo k nedorozumeniam)

Ja bych to udelal. Prece jsi dosel k zaveru, ze v Linuxu problem s DVD nemas. To by ukazavalo, ze je problem pouze ve Win. Ted je treba pokracovat ve vylucovaci metode dale : napriklad zkusit nainstalovat jine Win 7. Treba W 7 Profi 32bit. Jinak problem muze byt i v te DVD mechanice : mel jsi starou, nefungovala a tak jsi koupil novou. Treba je taky vadna. Co si takhle pujcit jine DVD od kamarada, souseda, strejdy a overit si to.

Skusil som staru asi 5 rocnu dvd mechaniku ktoru mal stryko ale stale ten isty problem. Myslim ze to fakt nebude mechanikami ale tym windowsom... Asi mi uz fakt nic ine neostava len dowgradnut na nizsiu verziu ale nechcem menit na 32 bit.... Len to bude teraz znova stahovat instalacku ... davat to na usb ah a potom znova vsetko instalovat... A sa stavim ze aj tak to nepojde ... Neviem co tomu sprostemu windowsu chyba

Nasel jsem,ze nekdo mel stejny problem (zamrzani DVD po vlozeni media) s tvoji deskou ve Vistach
ABIT AN52 and Vista Business: SATA conflict?. Bohuzel tam nepisou o zadnem uspesnem reseni problemu.
Podle specifikace tvoji zakladni desky bys tam mel mit 4 x SATA porty a 1 x PATA (IDE, ATA/133) port. Tedka to mas asi zapojene takto : 1x SATA HDD a 1x SATA DVD mechanika(problemova). Koukni do utrob PC a over to, ze to rikam spravne ! V tom pripade by se to mozna mohlo resit vyndanim SATA DVD mechaniky a nahrazenim PATA DVD mechanikou.
PATA DVD mechaniky dnes nejsou nijak drahe, ale lepsi by bylo si ji nejprve pujcit od kamarada, souseda, babicky . Pokud by ji nikdo nemel, nezbyde ti nic jineho, nez ji koupit.
Pokud by ti tohle nepomohlo, mas na vyber : koupit jinou zakladni desku (kompatibilni s dosavadnim hardwarem - hlavne cpu a ram) anebo vyhodit problemovou SATA DVD mech, a nahradit ji USB externi DVD mechanikou

Ja som to tiez velakrat hladal ale nikdy som nenasiel presne taky isty problem ako mam ja. Tak po fakt par dnoch hladania som sa na to vykaslal. No Mas pravdu 1x sata je na HDD a 1x sata na DVD skusal som aj menit porty aj sata datove kable ale stale to iste. Vedel som o IDE/SATA mechanikach aj USB ale vobec som netusil o nejakom PATA porte. Hned sa pozriem dnu ako to vobec vyzera. A myslim ze mame doma len 1x IDE CD mechaniku a ostatne SATA. Mna to len strasne vytaca ze sa to neda riesit softwarovo ale musim robit nieco s hardwarom .

No... tak najprv som tu mechaniku zabudol napojit ku zdroji potom som zistil ze ten IDE kabel je naopak. Ale na treti pokus funguje vsetko ako ma. Windows ju hned nasiel a nainstaloval drivery. Vyskusal som 3 media z toho obsah jedneho som uspesne skopiroval na HDD. Takze zda sa ze s IDE mechanikami nema problem. Takze okruh sa mi uz zuzil len na Windows 7 ULTIMATE 64bit SATA problem s mechanikami.

Ja bych to udelal. Prece jsi dosel k zaveru, ze v Linuxu problem s DVD nemas. To by ukazavalo, ze je problem pouze ve Win. Ted je treba pokracovat ve vylucovaci metode dale : napriklad zkusit nainstalovat jine Win 7. Treba W 7 Profi 32bit.

Nebo Win 7 Ultimate 32bit.
Zkusit nainstalovat jine Win, bez jakychkoli ovladacu a hned vyzkouset DVD.
Pokud DVD pujde, postupne doinstalovat drivery.
Pokud i pak DVD pujde, instalovat jeden program po druhem a vzdy si overovat, zda DVD funguje.
Anebo investovat 500kc do PATA/IDE DVD mechaniky, se kterou tvuj PC funguje, jak sis uz overil

No ano vyzera to ako jedina mozna cesta.... len jedine keby som menil tak by som ostal na 64 bitovom OS kvoli vykonu. Inac ja som to myslel tak ze NEEXISTUJE ze nieje ziadne riesenie len preinstalovanie OS po druhy krat. Ako ja to uz nechapem. Este k tomu iny w7 ako ultimate sa na nete hlada dost tazko. Uz ten 64 bitovi w7 bolo take najst ze... no no.

Dobre no teda.... maticna aj procak budu snad v najblizsich mesiacoch menene, kedze sa mi ale totalne nechce experimentovat s roznymi OS ze ktory zobere DVD mechaniky a ramky a ktory nie. Keby to bolo nejaky vedlajsi pc to hej ale kedze ho pouzivam na vsetko a nemam casu vela naviac tak nic ine neostava ako cakat na vymenu. Len ma proste hneva to ze sa to NEDA(asi) riesit na tomto OS tie mechaniky. A dimm3 asi odisiel no