Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prava vo Win7

Chcem sa spytat, ak ma uzivatel win7 administratorske prava, je to to totozne s adminom? Niesom totizto o tom presvedceny, zda sa mi, ze vo win7 ma dmin este nieco navyse, alebo ine postavenie ako uzivatel s admin pravami. Mam notebook, ku ktoremu nemma admin heslo, ale mam uzivatela s admin pravami. Bojim sa, aby to v buducnosti nenarobilo problemy (instalacia programov alebo nieco podobne pri sprave win).

obecně vzato je admin správce (eso).
nicméně systém se před samoadminy brání:
-trustedinstalers a restricted se používá a přebíjí adminy (král)
-virtualizace uac se používá a admin program se ve skutečnosti nemusí dostat, kam chce (dáma)
- používají se mandatory labels povinně- to si představ jako skrytou skupinu, která říká s kým může komunikovat (nízký pouze se sobě rovným- tohoto principu využívají ie, nebo flash plugin).spodek

takže obecně vzato ano, jsi pánem, existují i nadřazenější účty+ navíc tyto restrikce. o co jde?

neviem kde zmizla odpoved z mobilu . . .:-(

ide o to, ze mam notebook kde je zadefinovany administrator, a este jeden uzivatel. Heslo na administratora nemam, ale dalsi zadefinovany uzivatel ma administratorske prava. Tym ze nemam heslo na administratora, nemozem sa ako 'original' admnistrator prihlasit. A teraz otazka: moze toto sposobit v buducnosti potencionalne problemy?

tak nevidí na doménu. buď má nacachovaný profil, nebo se doménový uživatel nepřihlásí.
lokální účty samozřejmě fungují bez omezení.

z domény ho nejspíš můžeš vyhodit, ale už ho tam sám nevrátíš (čili pro firemní pc to nejde).
pokud je to odkoupený pc z fabriky: na přihlašovací obrazovce, ve vlastnostech systému:

control sysdm.cpl,,1

nebo příkazem

net view

zkontroluješ jestli je pc členem skupiny nebo v doméně.

firemní doménové pc trpí doma různými neřestmi - furt hledají nějaká síťová připojení a aktualizace z firemních adres (a běží na nich polovina univerzálních firemních blbostí které nepotřebuješ).
u bývalého firemního pc bych radši tu instalaci smazal - čisté domácí xp zabíraji po startu 83mb v ram, můj firemní notebuk asi 300mb.

Uživatelé by měli být rovnocenní, ale jak už bylo napsáno, ve Windows7 jsou určité okamžiky, kdy ani uživatel s administrátorským oprávněním nemá dostatek oprávnění. Proto je vhodné např. instalace programů (zvláště starších) spouštět přes pravé tlačítko volbou spustit jako správce.