Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neladí WinFast DTV 2000H

Zdravím Mám WinFast DTV 2000H Zničeho nic mi začal fungovat jen multiplex 1 a to ještě mizerně.Zkusím li to naladit je to beze změny,žádnou chybu nic nehlásí jen se naladí ten jeden multiplex.Anténní vstup je samozřejmě v pořádku připojil jsem-li ho na obyčejnou televizi tak fungovaly všechny Multiplexy.Děkuji.

pozri si akú máš revíziu karty,na niektorých revíziách bolo nutné na korektné ladenie dvb-t signálu osadiť na karte jumper alebo pri príjme z normálnej vzdušnej antény zapojiť konkrétny anténny vstup........karta by podla možnosti nemala mať zdielané IRQ s iným komponentom,kritické je zdielanie IRQ so sieťovkou/modemom a zvukovou kartou,hlavne pokial sa jedná o často používané zvukovky od Creative...

pod windowsom je bohužial možné všetko,stačí nejaký menej vydarený update a môže sa nejakým spôsobom rozhodiť napr.nastavenie ovládacieho softwaru,niekedy spraví škrt cez rozpočet aj napr. service pack,ktorý spôsobí nekompatibilitu so stávajúcimi ovládačmi a softwarom a karta začne mať problémy.....skús prezrieť nastavenia ovládacieho softu,či sa po nejakom update nezmenili a pozri stránky výrobcu,či on nemá nejaký update ovládačov pre napr. win7 sp1 a podobne/pokial ho máš/,niekedy v takýchto prípadoch zaberie zmeniť ladenie kanálov z Českej Republiky na region Nemecko alebo Polsko alebo pokial si z južných Čiech alebo Moravy,tak zmena regionu na Rakúsko alebo Slovensko...

pre media center editions boli dostupné aj tvz."roll up" updaty a plus nepovinné updaty pre dvb tv karty,prejdi si microsoft download centrum,tie nepovinné updaty sa nesťahovali cez automatické aktualizácie a niektoré neboli ani súčasťou service packov,boli určené len na manuálne stiahnutie v prípade,že sa vyskytol niektorý z problémov ,ktoré mali riešiť...

závada sa samozrejme nedá vylúčiť,napr.winfast xp séria trpela nepríjemnou designovou vadou,kde dochádzalo k samopoškodzovaniu firmwaru karty,takže aj tu mohlo niečo podobné nastať,na novších doskách,kde okrem pci zberníc je aj pci express mu vedel brániť v korektnej činnosti napr. použitý creative sounblaster,tam obvykle vznikol skrytý systémový konflikt a buď korektne išla karta od creative a tv karta bola k.o, alebo opačne, a na doskách,kde nebolo možné manuálne v biose meniť IRQ jednotlivých zberníc sa to často nepodarilo vyriešiť vôbec a jedna z kariet musela ísť z pc preč....