Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabijeci baterie - jaké?

Preji pekny den.

Chtel by som si kupit nejake dobre nabijeci baterky typu AA NiMH.

Asi 1 rok stare clanky - recenze, odkazovany na prevratne baterie s velmi nizkym "opotrebenim" a... no proste ze byly super :)

Existuji za tu dobu nejake "prevratnejsi" baterie, neco lepsiho co je k sehnani? Nebo sou ty eneloopy stale na vrcholu?

Chci si taky koupit nabijecku ale vubec nevim jakou, doporucite?

Dekuji.

ja bych si dovolila pripojit hloupy dotaz .. jak velky rozdil v dobe vydrze dela kapacita? napr. jaky muze byt rozdil mezi vydrzi baterek o kapacite 2500 mAh a 2000mAh?

ja jen ze ty eneloop sem videla nejvejs 2000 mAh, zatimco ja pouzivam bezne baterky GP s kapacitou 2500 nebo 2700 mAh .. tak jestli se to "nizke opotrebeni" vlastne vubec vyplati, kdyz by mely nizsi vydrz a tim padem se musely castejc nabijet :-D

Pokud baterky nabiješ, používáš dokud nechcípnou a pak zase nabiješ, pak jsou Eneloopy celkem zbytečné. Pokud ale baterky nabiješ, dáš třeba do foťáku, se kterým občas vyrazíš a když kleknou, nabíjíš, Eneloopy mají smysl.
Kapacitně jsou sice slabší (dají se sehnat i Eneloopy XX s kapacitou 2500mAh: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8445 3) ale to snížené samovybíjení z nich dělá ideální akumulátory právě pro "občasné" použití.

Uváděné údaje jsou papírové,spíš nadhodnocené.Mám profi nabíječku, která ukazuje kapacitu po nabití a při režimu vybíjení taky.Aku GP 2700mAh,které jsou kvalitou na standartní úrovni,vykazují skutečnou kapacitu 2Ah,která skladováním rychle klesá.
Zásada je kupovat aku co nejčerstvější,přeskladované se rychle loučí s životností i kapacitou

bezvýhradný souhlas.

Ještě přidám jeden poznatek: kvalitní nabití (bez přebíjení, zároveň s otestováním apod.) zajistí jen kvalitní nabíječka. Ne že by ty levné nenabíjely, ale zhusta přebíjí, nebo nedobijí (obzvláště články s vyšší kapacitou) a hlavně nejsou schopny "poznat" již vysloužilé články. A takový článek pak "dělá paseku", pokud je použit v baterii s jinými články (ostatní se přes něj vybíjí, funguje jako rezistor).

hm .. koukam ze ty baterky jsou vetsi veda nez by clovek cekal, a zrovna me by to asi zajimat melo pac na baterky jedu celej rok -.-

jinak, ty pocty nabijecich cyklu, co by to melo vydrzet, se uvadej v docela "silenych" cislech .. kdyz si vezmu takovy ten standard 500 cyklu, co uvadi GP, tak by mi baterky mely vydrzet teoreticky tak 6-7 let, protoze za rok absolvuji neco kolem 60-80 nabijeni.. zlaty voci, ktery to videly .. nejpozdejc do dvou let je kapacita tak v haji, ze jsou na vyhozeni. myslite, ze zmena znacky, eventualne nabijecky by neco vyresila? :-)

ono je zase celkem otazkou, jestli to mam vubec resit, protoze kdyz si jednou za rok a pul az dva roky koupim 4ks novych baterek, tak me to vyjde na 400 ci kolik, takze se z toho clovek nezblazni :-|

ne, životnost je 500 cyklů. Akumulátory totiž stárnou (platí to hlavně pro moderní články, paradoxně nejtrvanlivější jsou klasické olověné, následované (toxickými) NiCd). Po dvou (první pokles je ale patrný už po roce) letech jejich kapacita rapidně klesá - fungovat ale budou (pokud jsou samozřejmě dobře nabíjeny). Toto lze do jisté míry vylepšit právě kvalitní nabíječkou.

do jiste miry .. takze misto rekneme roku a pul vydrzi rok a trictvrte? :-)

ze stale budou fungovat, i kdyz s nizsi kapacitou, to vim taky.. ale uznej, ze kdyz mi baterky misto standardnich 3-4 dnu vydrzi sotva den, tak mi to zrovna moc nevyhovuje..

mno, asi fakt nema moc smysl to nejak extremne hrotit.. zustanu u stavajiciho systemu, tzn. jednou za cas si koupim novy aku a hotovo ;-)

naopak, právě na takové použití jsou ty eneloopy skvělé. Tahle zařízení (pokud to tedy není nějaký šmejd od Geniusu) "žerou" minimální množství proudu a většinou samovybíjení běžných článků je za dané období činnosti větší, než odběr samotného zařízení. Takže pokud ti nevyhovují alkalické (nenabíjecí) články (které by měly vydržet min. půl roku - pokud je zařízení kvalitní a má dobrý návrh obvodů), bral bych právě ty eneloopy.

Jejda. To má být do wireless setu, který nemá (myš) vlastní nabíjecí "kolébku"? Co že je to za kousek? Spíš bych ti doporučil kvalitní primární (alkalické či lithiové) články. NiMH akecy se do toho moc nehodí (minimálně kvůli nominálnímu napětí).

Jo, ty myslíš RAM akumulátory? Tak to musím důrazně varovat! Tento výdobytek civilizace spadne už po třech/čtyřech cyklech na cca třetinu kapacity (empiricky ověřeno). Taky jsem to zkoušel, po půlroce to letělo z baráku i s nabíječkou. Ale myslel's to dobře ;-).

edit: Spíš doporučím primární lithiové baterky - do myši super (je to úžasně lehoučké), akorát drahé jak ludra (ale teď vidím, že i cena šla prudce dolů).

Jj RAM akumulátory. Mám stejnou zkušenost - pokud jsem je trápil vyššími odběry a proudovými nárazy, pak skutečně šla kapacita do kytiček velmi rychle.
Ale když se z nich sosá víceméně stabilní proud a ne moc vysoký, tak vydrží. Možná by vydržely až doteď, kdyby mi neexnula nabíječka. Tak jsem to vyhodil všechno a koupil Eneloopy. :-)

Jestli muzu podat vyhodnoceni, Baterie za ktere jsem dal u nas v obchode 80,- kc ka kus - Energizer lithium Sou tak akorat na prd. Koupeno hned po skonceni diskuze, coz je asi 25.5.11, Baterie se v mysi vybily 3.7.2011. Coz je nejakych 38 dnu, podle me slabota. Spatna mys nebo baterky, podle me spis baterky, obycejne sunty mi vydrzely az 3 mesice, nabijeci tez asi jen mesic ale daj senabijet ze :)

Hmm no nevim co by mi rekli: "lol, sak ste je vyuzival v nejake videokamere 24 hodin denne ne? je jasny ze se vybijou". S reklamaci bych asi daleko nepochodil, a to sem na PC celkem minimalne a tu mys i komplet vypinam kdyz du na vic jak 2 dny pryc.

Esli je to mysi nevim, uvidim po testu dalsi baterie.

Takze v mysi se mi behem poslednich 2 mesicu vybily uz 3je baterie, jedny jak jsem psal, druhe obycejne (drazsi) Duracellky, a nabijeci plne nabite GP2700. Z toho mi jasne vyplyva ze vada bude v mysi, nikoli v baterkach. Vsem diky za rady, kupuju novy set klavesky a mysi, urcite drat. Nikomu nedoporucuju tohle kupovat. Prosim oznacte tema jako vyresene, diky.