Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s obnovou/opravou systému

Ahoj,

moja priateľka na moju radu po prvý krát defragmentovala a čistila svoj strašne zabordelený počítač (Windows 7), po následnom reštarte sa však vyskytli komplikácie - OS sa nedá spustiť a automatická oprava systému zakaždým zlyhá (a samozrejme za to môžem ja O_O ). Skúšali sme i obnovu, ale na výber máme iba jediný bod obnovy, ktorý je taktiež nefunkčný. Počítač obsahuje dokumenty, o ktoré by nerada prišla, dokážete prosím poradiť?

Ďakujem

Maťo

Poradil som defragmentáciu a čistenie v systémových nástrojoch, žiadny cleaner :O. Problém je v tom, že teraz nenabieha ani oprava ani obnova - jej notebook by som na svoj prepojil rád za účelom záchrany, ale nejak ma nenapadá ako. Je asi možné použiť externý prenosný disk a príkazový riadok, ale radšej by som resuscitoval jej počítač - nerád by som sa vŕtal niekde, kde možno natropím ďalšiu škodu.

Edit: popis problému - pri spúšťaní windows v momente, kedy nabieha logo obrazovka blikne a počítač sa reštartuje. Následne na čiernej obrazovke vyhodí hlášku "systém windows se nepodařilo spustit. příčinou můžou být nedávné změny softwaru nebo hardwaru" a ponúkne možnosť opravy počítača alebo spustenia v normálnom režime (pri spustení v normálnom režime sa situácia opakuje). Pri spustení opravy, počítač po nejakom čase "opravovania" vyhodí hlášku "nástroj oprava spouštění nemůže automaticky opravit tento počítač".