Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skenování diapozitivů

Ahoj,
mám tu cca 20 velmi cenných (rodinné stříbro) diapozitivů, které bych rád nechal oskenovat. Pohybuju se převážně v Brně a zatím jsem při hledání na Internetu dost těžce pohořel. Nedaří se mi najít profi firmu, která by to nabízela. Nechci ty diáky posílat na druhý konec republiky poštou. Oskenování na domácím skeneru s nástavcem je oproti profi specializovaným strojům nebe a dudy, alespoň podle diskuzí na webu.
Nemá někdo prosím nějaký tip, kde v Brně by toto zvládli? Díky...
Změna kategorie, původně: Pokec (mif)

Jak jsou ty diáky staré, jsou barevné (a na jakém filmu)?
Jeden známý si skenoval staré diáky a barevně mu (asi stárnutím) vyšly tak do šedomodra. A když si je chtěl barevně zkorigovat aby tráva byla jakžtakž zelená, tak měl i oblohu do zelena. Víte někdo o něčem, co by dokázalo starým barevným diákům vrátit přirozené barvy (nejlépe i s obrázkem Před - Po)?

Skenoval to doma. Ale s tou zašlou barvou to asi nebude mít nic společného. Zajímalo by mne, jak si s tím poradí profíci, jestli kromě skeneru s vyšším rozlišením mají i nějaký nástroj na oživení barev a co si za to budou účtovat (tedy mne to zajímá jen ze zvědavosti, ale kdybych to chtěl dělat, tak by mne zajímalo, jaký bude rozdíl mezi domácím naskenováním a zpracováním od profíků).

Nejde ani o starnutie ale o to ze kazdy film je iny a kazdy film ma urcity farebny odtien, cisto biely film neexistuje.
K profesionalnym scannerom sa dodava specialny software kde si nastavis znacku filmu a on tam zlozitymi procesmi koriguje odtiene (nie je to len jednoduche doladenie RGB ale pracuje to asi s nejakymi zlozitymi farebnymi diagramami alebo neviem s cim, korekcia zavisi od konkretneho odtiena). Da sa to tam potom aj rucne dokorigovat ale zvycajne to ten software urobi slusne.
Niekde som cital ze fotosop ma nejaku autokorekciu farieb ktora je dobra ale podla mna SW robeny vyhradne pre filmy bude vediet lepsie ze co ma jak korigovat.
P:S. ja som si kupil stary pouzity poloprofi scanner na ebay za nejakych 20euro :-) (cena novych takych zacina tusim na 100-150euro a profi zariadenia sa pohybuju aj vyse 500euro. Tie drahe potom maju aj infracervene rozpoznavanie zrniek prachu (a automaticke odstranenie prachu zo scanu) a podobne srandy).