Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nové myši

Zdravím, jelikož mně dnes zahořela myš, tak jsem se rozhodl, že si pořídím novou.

http://www.alza.cz/gigabyte-gm-m6900-cerna-d199600 .htm#foto toto byla moje stávající, ale už jsem cítil, že tlačítko nechodí jako dříve a přemýšlel o náhradě.

Po zkoumání jsem přišel na tuto - http://www.alza.cz/microsoft-sidewinder-x3-mouse-d 119960.htm

Líbí se mi a líbí se mi i její funkce, které (popřípadě Vašeho jiného návrhu) bych chtěl zachovat.

Dále by mě zajímalo, jak je to s přesností obou myší. Jedna má více G a druhá zase jednou tolik FPS. Co ta čísla vůbec znamenají a jak to v praxi poznám?

Mnohokrát děkuji za objasnění a za nápady.

ms se často chlubí u myšáků vysokým snímacím kmitočtem, který je však k ničemu na špatném povrchu - nezlepší schopnost detekovat plynulý pohyb myši.

pokud tě zajímá jak ti myšák padne do tlapky, nezbude než si to zkusit sám, cizí tipy nejsou tvé ruce moc platné.

Opravdu někde u myši uvádějí FPS?
G je maximální zrychlení, které je myš schopná zvládnout, aby se "neutrhl" kurzor.
DPI (dots per inch) udává, o kolik bodů se posune kurzor při pohybu myši o 2,54 cm. Čím vyšší, tím míň tě bude bolet ruka :)

Mno, DPI (dot per inch) obecně určuje citlivost myši - říká, jakou nejmenší nerovnost povrchu je potkan schopen zaregistrovat a poslat ke zpracování počítadlu (spíš by se ale mělo používat CPI - count per inch, neboť to souvisí též s výpočetní mocností procesoru v hlodavci). Velice sprostě řečeno: čím větší DPI, tím přesnější a rychlejší hlodavec bude. Géčka udávají schopnost zrychlení pohybu bez "utržení" kurzoru. Přiznám se, že mi rozměr tohoto čísla poněkud uniká, obecně je větší hodnota lepší. Záleží na tom, co chceš s myší dělat: na práci (hlavně grafickou) bude lepší větší citlivost, pro hry (hlavně akční) k tomu ještě potřebuješ "géčka". Mrchosoftí X3 je dobrá volba. Taková lepší klasika.

Nemám nic proti GB, ale bral bych osvědčenou značku. Pravdou je, že MS myši jsou velmi kvalitní a časem prověřené periferie. Vyhovuje-li ti design, vřele doporučuju tu X3. Mrkni ještě na konkurenční kvalitku Logitech, jsi-li pařič, můžeš zrak upřít i na Razer.

Vono to mas jedno, kamos mel sidewindera od MS a rikal, ze jeste zadnou mys nevyklikal tak rychle jako tuhle, tak sel ted do Gigabyte GM-M8000X. Rikal, ze je spokojen, ale ma ji teprve chvili.
Osobne pouzivam A4tech a tak nejake vyklikani vubec neresim, cenove je to preci jen jinde.