Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální foťák do 5000,- Kč

Zdravim, potřeboval bych pomoct s výběrem dig. foťáku, ale vůbec se ve vybírání nevyznám. Potřeboval bych osvětllit pojmy podle kterých bych měl vybírat popřípadě bych si nechal navrhnout přímo nějaké kousky (ale měly by být oddůvodněné) Děkuji.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

ja ti nevim... byt tebou bych pockal tak 2-3 mesice az nasetris o nekolik tisic vic a potom bych do fotoaparatu investoval vetsi castku... podle diskuze jsem pochopil, ze by si rad fotil nejen nejake rodinne oslavy a fotak by si vytahoval pomerne casto... za 5000kc koupis sice dobry kompakt, ale maximalne tak na nejake rodinne foto. Za 10 000kc uz muzes mit pomerne slusnou zrcadlovku (pro amatera), na kteoru budes postupem castu dokupovat jen objektivy..

opravdu si myslim, ze investovat 5000kc do fotaku a chtit fotit nejde do sebe..

nedavno jsem mel v ruce toto:
http://www.megapixel.cz/casio-exilim-zr100#zakladn i-parametry
a snimky ( jak muzes videt v zalozce nazor megapixelu ) nejsou vubec spatne...

ale jak rikam, radsi bych investoval do nejake zrcadlovky a chvilku si jeste pockal :)