Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Citlivost mikrofonu

Zdravim, kdyz jsem bezte pouzival skype, testoval jsem s kamosema jak me dobre slysi, slyseli me az z vzdalenosti cca. 6-7 metru a to jsem mluvil celkem potichu. Ted kdyz mam novy PC (viz odkaz dole), me slysi jen kdyz mluvim z max 30ti centimetrove vzdalenosti a navic musim mluvit celkem nahlas. Cim to muze byt? Mikrofon mam stejny, operacni system taky. Ovladace k zakladni desce, audio integrovane karte taky a vsechny ostatni ovladace prilozene k PC mam, Mikrofon je v ovladacich panelech dan na maximum, ve smesovaci taky, zesileni je na maximu - 30 db.

pc.poradna.net

Moc nechapu, predtim sem mel zvukovku dodavanou k zakladni desce - strkala se do PCI slotu. Ted mam integrovanou. V instalacnim CD zakladni desky byl i ovladac na audio. Mam dole u hodin spravce zvuku realtek HD. Koupe nove zvukovky by to mohl vyresit?

Ahoj, neumím přímo odpovědět na tvůj dotaz, ale z vlastní zkušenosti vím, že poslouchat někoho vzdálenějšího od MICu, je jako kdyby byl ve studni. není to nic příjemného a echo efekt se mi nelíbí. Upřednostňuju nevšesměrové elektretové kapsle, třeba od fy Monacor.
To jen k zamyšlení se ....

Aha, ony to W7 mají zase trochu jinak, navíc ještě asi záleží na zvukovce.
Mic Boost bude zřejmě to zesílení mikrofonu. Na mém NTB jde nastavit až +40dB.
Pokud nemáš možnost zkusit jiný mikrofon, hledej ještě něco (nějaký program co máš spuštěný), co by to mohlo třeba automaticky ztišovat...