Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba elektřiny

Takový průzkum:
Kolik platíte ze elektřinu? Mamka nadávala že máme asi velkou spotřebu, měsíčně záloha 700 Kč a při ročním výučtování je ještě cca 2000 nedoplatek. Tedy ročně za elektriku asi 10 400 Kč.

Mě to hodně nepřipadá. Kolik Kw spotřebu máme, teďkom ale nevím.
Topení je ústřední a sporák plynový.
Domácnost o 2 osobách + 1 bezmocné osoby

No to jistě.

Pro ostatní: Už nikdo nic nenapíše?
ještě dodám že:
Jistič máme jednofázový..
Lednice stará bez mrazáku, mikrovlnka není, TV standardní o příkonu 88 Wattů.
Rychlovarná konvice se moc nepoužívá. Věž o max. příkonu 240 Wattů taky hraje docela málo (kdysi 12 hodin denně, nyní tak hodinu za den)
2x počítače. Průměrně v chodu 13 hodin denně jeden a ten druhý tak 5 hodin denně.

z toho, co píšeš, se dají spočítat kilowathodiny. A když si najdeš stránky vašeho "providera" elektřiny, zjistíš kolik za tu kWh dáš peněz. A jakej je měsíční poplatek.
Pak si z toho uděláš slovní úlohu do matematiky a tu buď ty, nebo někdo jiný vyřeší.
A je to, všecko bez práce!