Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadné RAM?

Zdravím,

včera večer mi problikla modrá obrazovka a systém se restartl.
Otestoval jsem paměti ale narazil jsem na problém: když vložím paměti zvlášť proujdou bez chyby, pokud je však vložím zároveň hned na začátku testu hází chybu.

ffffff vrací jako -> efffff

Díky za pomoc.

Moze to byt problem s dualchannell, t.j. ked tie moduly nie su uplne stejne tak v BIOSe vypni dualchannel alebo ich strc do takej kombinacie slotov v ktorej nejde dualchanel (vid navod k doske), alebo mas uz moc staru dosku s vyschnutymi/vytecenymi kondenzatormi DC menica apod. potom s tym mozes skusit urobit len to ze v BIOSe rucne zvysis napatie RAM o 0,05V apod a skusis to znova. Overit aj v BIOSe ze tie RAM nie su pretaktovane a ze je nastavene spravne napatie pre RAM, podla stitku na module, prip. aj skusit v BIOSe load defaults (ale donastavit potom spravne SATA mode apod).